Хроники Александрии

У Кіровоградській області планують видобувати золото

, 25.10.2018

Повернення земель, що знаходяться над Юріївським золоторудним родовищем, позитивно вплине на пошуки інвесторів для видобутку там золота. Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомила начальник управління промисловості Кіровоградської ОДА Ганна Павленко.

„Ця земля була розпайована та належала приватним особам (68 осіб). За таких умов жоден інвестор не здійснюватиме тут видобутку. Наразі створюються сприятливі умови для пошуку інвестора”, — повідомила Павленко.

Вона зазначила, що створення видобувного підприємства принесе багато користі для Кіровоградщини: податки та робочі місця.

Проте, за словами Павленко, аби побудувати таке підприємство, необхідні спеціальні дозволили на користування надрами. Інвестору потрібно пройти весь шлях, передбачений кодексом України „Про надра”, та провести ряд заходів, на які інвестори сьогодні не йдуть.

За інформацією департаменту інфраструктури та промисловості Кіровоградської ОДА, для того, щоб розпочати розробку родовища, необхідно завершити геологічне вивчення Юріївського родовища та затвердити запаси у відповідній державній комісії, для чого потрібні значні інвестиції.

Загальнодержавною програмою передбачається геологічне вивчення Юріївського родовища золота за рахунок коштів Державного бюджету, але дана програма фінансується лише на 10% від потреби, тому на даний момент роботи по вивченню родовища не ведуться.

Таким чином, завершення геологічного вивчення родовища та його подальша розробка можливі за рахунок приватних інвестицій. На даний час пропозиції від інвесторів щодо освоєння родовища відсутні.

У прес-службі прокуратури Кіровоградської області повідомили, що у жовтні 2014 року Мар'ївська сільська рада всупереч вимогам закону передала у власність 68 громадянам земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва загальною площею 17 га, які розташовані за межами населеного пункту над Юріївським золоторудним родовищем.

Прокурор у судовому порядку оскаржив усі 68 рішень сільської ради. На даний час ще тривають судові розгляди у справах відносно 39 громадян, які отримали у власність землі над родовищем.

Юріївське родовище було виявлене в 1988–1993 роках. На ділянці довжиною 32 км та шириною біля 6 км було виявлено, окрім Юріївського родовища, сім рудопроявів золота та супутніх елементів.

Підготував С. Гавриленко

Комментарии:

Добавить комментарий: