Хроники Александрии

Тариф на воду збільшать

, 29.07.2018

Так, це цілком реальні зміни, які чекають на всіх нас у недалекому майбутньому. Про це на засіданні Громадської ради повідомила начальник абонентського відділу Водоканалу Ірина Біляєва. „Справа в тому, що суттєво зросли ціни на електроенергію та паливно-мастильні матеріали, до того ж, підвищилася мінімальна заробітна плата. А ці складові є провідними утворюючими тарифу, — повідомила вона. — Відповідно до вимог постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підприємством виконано розрахунки тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення на 2019 рік та подано на розгляд НКРЕКП, а також на централізоване постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем) здійснено відповідно до річних планів діяльності на 2019 рік, економічно обгрунтованих планованих витрат, галузевих технологічних нормативів використання питної води на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства, з урахуванням фактичних даних та основних особливостей технологічних процесів виробництва, техніко-економічних розрахунків, розрахунків з урахуванням ставок податків і зборів, цін на матеріальні ресурси та послуги у планованому періоді. Рекомендований тариф, згідно з розрахунками, — 30 гривень за один кубометр водопостачання та водовідведення. Повідомлення про формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення було розміщене на нашому сайті, і всі бажаючі могли взяти участь в обговоренні до 13 червня”. На це члени Громадської ради зауважили, що вперше чують цю інформацію, а доступ до інтернату є далеко не в усіх.

Відповідно до опублікованого документа, перегляд тарифів на послуги зумовлений вимогами чинного законодавства, зростанням вартості реагентів, зокрема — хлору на 86,2%, гіпохлориту натрія на 33,8%, електроенергії (18% по першому класу, 21 % по другому класу), ПММ більше ніж на 30%, матеріалів, запчастин, послуг, підвищенням рівня мінімальної оплати праці на 30,2% та збільшенням амортизаційних відрахувань в централізованому водопостачанні на 37,3%.

На запитання, які тарифи діють в інших населених пунктах, Ірина Біляєва зазначила, що всі, хто користується послугами водогону „Дніпро-Кіровоград”, а це Знам'янка, Кропивницький, Світловодськ, Олександрія та смт Смолине, мають однаковий тариф. Наразі Нацкомісія затвердила тариф на рівні 25,92 грн, який почне діяти з 14 липня цього року.

Цю інформацію підтвердила оператор підприємства „Дніпро-Кіровоград”.

Кіра Давидова

Комментарии:

Добавить комментарий: