Хроники Александрии

Місце „Районної лікарняної каси” в перебудові медицини

, 10.06.2018

Досвід держав із високим розвитком економіки демонструє доцільність існування різних форм медичного забезпечення громадян. Але всі вони працюють під контролем єдиного державного органу. Так, для прикладу, у Великобританії це Національна служба охорони здоров'я, до якої входять як державна форма, так і приватна медицина. Державне фінансування складає 80%. Додаткові джерела — це надходження від благодійної та комерційної діяльності, державного страхування і приватної медицини. Особлива увага приділяється максимальному забезпеченню медикаментами. Такий досвід і покладено в основу медичної реформи в країні.

Одне з питань реформи медичної галузі в нашій державі передбачає подальше покращення медичного забезпечення, в першу чергу, на первинному рівні, в т. ч. надання безкоштовно обмеженого переліку певних медичних препаратів, необхідних для лікування поширених хронічних захворювань. Щодо забезпечення медикаментами при лікуванні на стаціонарі та денному стаціонарі в лікарнях району є сімнадцятирічний досвід успішної співпраці з благодійною організацією „Районна лікарняна каса”, в діяльності якої використовуються елементи страхової медицини.

Членами лікарняної каси є колективи закладів медицини, освіти, культури, підприємств сільського господарства району, пенсіонери, жителі як району, так і міста.

Про позитивні наслідки роботи свідчить кількість хворих, які отримують благодійну медичну допомогу від РЛК при лікуванні. Так, минулого року отримали благодійну допомогу більше тисячі хворих, їм надано медикаменти на суму більше ніж 600 тисяч гривень. Утому числі — 106 пенсіонерам, 76 дітям членів РЛК. Із загальної кількості пролікованих, що отримали благодійну допомогу медикаментами і медичним обстеженням, 11 лікувались у лікарнях міста й обласного центру. Членам лікарняної каси, які вносять свої членські внески більше трьох років та не зверталися по медичну допомогу від РЛК, надається можливість звернутися по допомогу близьким рідним. Такою можливістю скористалися 11 членів РЛК — для допомоги своїм батькам, дружинам, чоловікам.

Лікарняна каса також надала допомогу в сумі 60 тис. грн на поліпшення оснащення і забезпечення виробами медичного призначення районної лікарні.

У першому кварталі цього року допомогу від РЛК при лікуванні в медичних закладах медикаментами надано 302 хворим на суму 202 тис. грн.

Всю свою діяльність лікарняна каса здійснює на підставі Статуту та укладених договорів про співпрацю з районною лікарнею, центром первинної медико-санітарної допомоги, організаціями і підприємствами, вона є складовою системи медичного забезпечення громадян.

За роки роботи РЛК, набутий досвід і життя показують виправданий і вірно обраний напрямок у покращенні медичного обслуговування громадян.

А. С. Крівець, директор благодійної організації „Районна лікарняна каса”

Комментарии:

Добавить комментарий: