Хроники Александрии

Порушники у гаражних кооперативах

, 1.06.2018

За дорученням міського голови С. Цапюка управління економіки спільно з управлінням приватизації оренди майна та землі і муніципальною поліцією провели 21 рейд по гаражних кооперативах міста щодо цільового використання землі.

Як повідомила прес-служба міської ради, у результаті перевірки було виявлено, що у 13 з 21 гаражних кооперативів не здійснюється підприємницька діяльність. В інших — гаражні кооперативи облаштовані, як СТО або такі, в яких проводяться роботи, пов'язані з ремонтом автотранспорту.

Також були виявлені особи, що займаються підприємницькою діяльністю, але не зареєстровані як ФОП і не сплачують податків, використовуючи свій чи орендований гараж не за цільовим призначенням. Тому управлінням приватизації, оренди майна та землі готуються матеріали про винесення питань на розгляд комісії по збитках за нецільове використання землі під такими гаражами.

Позитивними моментами перевірки стало те, що частина підприємців пішла назустріч міській владі, розуміючи, що сплата податків — це запорука розвитку міста і його інфраструктури. У переважній більшості це самозайняті підприємці: по кооперативу № 9а — 9 підприємців; кооператив № 9 — 3 підприємці; кооператив № 15 — 4 підприємці. Усі вони сплачують єдиний податок.

Дані підприємці не проти переоформлення земельних ділянок для того, щоб відокремити їх від земель гаражного кооперативу та реєстрації під підприємницьку діяльність. Це дасть їм можливість сплачувати за цю ділянку за відповідними ставками, що буде сприяти наповненню міського бюджету, а підприємці матимуть право узаконити господарську діяльність та розвивати власну справу.

Міська влада має намір допомогти підприємцям у переведенні земельних ділянок в категорію комерційного використання.

Підготувала Кіра Давидова

Комментарии:

Добавить комментарий: