Хроники Александрии

Занижені стандарти життя

, 27.05.2018

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною і недійсною постанову Кабміну №780 від 11.10.2016 „Про затвердження наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг для основних соціальних і демографічних груп населення”. А самі стандарти визнали заниженими.

Як передає юридичний блог Open-court. org, з цим позовом до уряду України, Міністерства охорони здоров'я, Мінсоцполітики та Мінекономіки до суду звернувся керівник проекту „Відкритий Суд”, кандидат юридичних наук Станіслав Батрин.

Суд визнав протиправними дії всіх міністерств, які були відповідальними за формування мінімальних наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг та фактично перезатверджували соціальні стандарти зразка 2000 року без їх якісного перегляду, всупереч встановленому порядку.

На судовому розгляді позивач переконав суд, що під час формування та затвердження мінімальних наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг, необхідних для забезпечення потреб громадян, уряд і відповідні міністерства не врахували вимог законодавства до наукової обґрунтованості таких показників, порушили принцип необхідності забезпечення достатнього життєвого рівня для кожного, діяли всупереч вимогам гласності та громадського контролю. Також суд визнав протиправними дії Міністерства охорони здоров'я, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства соціальної політики щодо формування відповідних мінімальних наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів, послуг із порушенням приписів ч.2, ч. З, ч.4 ст. З Закону України „Про прожитковий мінімум”, що стало підставою для затвердження Кабінетом Міністрів України постанови №780 від 11.10.2016 р.

„Спочатку уряд і міністерства повинні дізнатися, які потреби є у громадян, сформувати їх відкритий перелік, обговорити в суспільстві, чесно визнати ці реальні потреби і діяти в напрямку проведення реформ для досягнення певних орієнтирів. Сьогодні ж в Україні складається парадоксальна ситуація: держава встановлює розмір прожиткового мінімуму для громадян на рівні 1762 гривні на місяць, а Верховна Рада України, зі свого боку, щорічно його затверджує”, — повідомив кандидат юридичних наук С. Батрин.

А вже на основі затверджених мінімально необхідних людині наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг уряд повинен встановити розмір прожиткового мінімуму, який забезпечить гідне життя, а не ганебне виживання.

Наш кор.

Комментарии:

Добавить комментарий: