Хроники Александрии

„Покайтеся”, і буде вам щастя „мінімалки”

, 20.01.2018

„У 2018 році ми піднімемо (мінімальну) заробітну плату з 3200 до 3720 гривень, це плюс 17%. Зросте середня пенсія в Україні, яка до реформи дорівнювала 1886 гривень, а буде дорівнювати 2786 гривень, тобто фактично 900 гривень плюс”, — так заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час річної підсумкової прес-конференції, повідомляє Укрінформ.

Глава уряду також висловив сподівання, що середня зарплата зросте з нинішніх 7400 гривень до 10 тисяч гривень, але не відразу.

За словами Гройсмана, він буде задоволений, якщо зростання економіки у 2018 році виявиться більшим, ніж 3%. Прем'єр-міністр додав, що наприкінці зими і навесні потрібно зосередитися на економічних реформах.

„Перегляд розміру мінімальної заробітної плати до 4100 гривень неможливий у першому кварталі 2018 року, а далі залежатиме від показників росту економіки”, — заявив Прем'єр-міністр на тій же підсумковій прес-конференції.

„Ми сьогодні вважаємо абсолютно справедливою — мінімальну заробітну плату 3720 гривень. Ми подивимося в першому кварталі, як реагуватиме економіка, і тоді зможемо давати свої оцінки. Поки що ми заклали тільки 3723 гривні, і це базова позиція, яка повністю розрахована і підтверджена”, — зазначив він, відповідаючи на запитання, коли можна очікувати підняття мінімальної зарплати до 4100 гривень.

Водночас Гройсман закликав тих, хто минулого року виступав проти підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень, „покаятися” і визнати, що той крок був правильним і безпрецедентним для України.

А от експерти вже оцінили такі рішення уряду, як черговий популістський крок. Вони вважають, виходячи з минулорічного досвіду підвищення удвічі мінімальної заробітної плати, що чергове збільшення мінімалки без відповідного росту ВВП і розвитку економіки буде так само „з'їдене” різким стрибком споживчих цін на товари і послуги внаслідок інфляційних процесів.

І. Олександров

Комментарии:

Добавить комментарий: