Хроники Александрии

Крок назустріч „турецько-сонячній” електриці

, 15.01.2018

Нещодавно Кіровоградщину відвідали представники турецьких промислових компаній, „Атлас Реньюебл Енерджи”, „Атмосфера-Інжинірінг”, „Енерджи Девелопмент Юкрейн” та AT „Енісолар”, профільованих на енергетичну галузь. Мета заморських гостей — обговорення можливості будівництва на території нашої області сонячних електростанцій.

За інформацією, отриманою з офіційних джерел, вони зустрілися з заступником голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрієм Коломійцевим, з яким і вели відповідні переговори.

Як зазначив А. Коломійцев, в області достатньо вільних майданчиків для впровадження проектів з альтернативної енергетики. „Сьогодні альтернативна енергетика є одним із пріоритетів розвитку області”, — підкреслив посадовець.

За його словами, на території області вже функціонують 11 сонячних електростанцій, і найближчим часом планується збудувати ще вісім. „Ми не зупиняємося на цьому, адже у нас є достатньо вільних площ для розташування сонячних електростанцій”, — підкреслив Андрій Коломійцев. Він наголосив, що обласна влада налаштована на конструктивний діалог та співпрацю з інвесторами, забезпечивши максимальне спрощення дозвільних процедур та відсутність бюрократичних перепон.

Що ж обіцяють майбутні (чи потенційні) інвестори в обмін на погодження їхніх намірів з місцевою обласною владою? Представники турецької компанії висловили готовність реалізувати на території Кіровоградщини чотири проекти у сфері сонячної енергетики, два з яких -в Олександрійському та Новоархангельському районах у найближчій перспективі. Під кожен проект реєструватиметься окреме підприємство, що забезпечить відповідній території робочі місця, додаткові податки та підтримку соціальної інфраструктури населеного пункту.

Свої наміри сторони зафіксували у відповідному Меморандумі, який був підписаний під час зустрічі.

О. Колмаков

Комментарии:

Добавить комментарий: