Хроники Александрии

Щоб території успішно розвивалися, 70% податків має залишатися на місцях

, 8.11.2017

Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко взяв участь у засіданні регіональної платформи «Особливості формування місцевих бюджетів на 2018 рік».

Обговорення проходило під керівництвом голови Кіровоградського осередку «Асоціації міст України» Степана Цапюка з рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні».

Учасники засідання висловлювали свої пропозиції для змін у законодавстві України щодо формування бюджетів 2018 року, зокрема це стосувалося збільшення медичної та освітньої субвенцій, спрямування коштів з Держбюджету на видачу субсидій, пряма фінансова співпраця об'єднаних територіальних громад з центральною владою.

Голова обласної ради наголосив, що місцеві бюджети у більшості формуються з податку фізичних осіб, а тому законодавство має передбачити більший залишок цих коштів саме у бюджетах територій.

— Основа місцевих бюджетів — це податок фізичних осіб. У 2015 році, коли центральна влада проводила фінансову децентралізацію, на місцях залишалося лише 25% цих надходжень. У 2016 році — 35 %, а на сьогодні — 40 % ПФО залишається у бюджетах сіл, селищ, міст і районів. Але для того, щоб органи місцевого самоврядування виконували обов'язки, в тому числі покладені на них центральною владою, а території соціальне й економічно розвивалися, ця частка має становити не менше 70 відсотків, -зазначив Олександр Чорноіваненко.

Свої позиції висловили народні депутати України, голови ОТГ, члени Кіровоградського регіонального відділення «Асоціації міст України» та керівники структурних підрозділів ОДА.

Перехід до планування місцевих бюджетів здійснюватиметься після внесення змін до бюджетного законодавства, а також затвердження та доведення до місцевих органів влади методичних рекомендацій щодо складання місцевих бюджетів на середньострокову перспективу.

Прес-служба обласної ради

Комментарии:

Добавить комментарий: