Хроники Александрии

Довгі проводи

, 30.05.2017

Обов'язки голови Національного банку України зараз виконує перший заступник голови НБУ Яків Смолій. Про це повідомили вітчизняні ЗМІ.

Валерія Гонтарєва, яка подала заяву, про відставку ще місяць тому, поки Ідо лише у відпустці, яка розпочалась у неї з 10 травня. Хто стане її наступником на посту, Президент Петро Порошенко досі офіційно не визначився, Його представник у Верховній Раді Ірина Луценко пояснила, що провести консультації щодо кандидатури нового голови НБУ завадила відсутність сесійних тижнів у парламенті.

Нагадаємо, згідно із законом, голову Нацбанку призначає Верховна Рада за поданням Президента. Як відомо, В. Гонтарєва протягом останніх півроку неодноразово повідомляла про свій намір нібито піти з посади голови НБУ за власним бажанням, але ніяких конкретних дій щодо цього не робила аж до квітня цього року,

Тим часом українські ЗМІ, посилаючись на дані соціологічного дослідження Центру Разумкова, зазначали: найбільше рівень довіри українців до вищих посадових осіб держави у 2016 році впав саме стосовно В. Гонтарєвої у зв'язку з її діяльністю у державній фінансовій політиці і становив усього жалюгідних три відсотки.

Виконуючий обов'язки голови НБУ Яків Смолій — програміст за освітою, в банківській сфері працює з 1991 року. Першим заступником голови НБУ став ще до приходу Гонтарєвої, у квітні 2014-го.

О. Іванченко

Комментарии:

Добавить комментарий: