Хроники Александрии

„Найбанковіші” з усіх банків

, 15.03.2017

Правління Національного банку України визначило системно важливими банками на 2017 рік націоналізований „ПриватБанк”, державні „Укрексімбанк” і „Ощадбанк”, — так само, як і роком раніше.

Як нагадав регулятор на своєму сайті, системно важливими вважаються банки, банкрутство або неналежна робота яких може спровокувати системні ризики для фінансової системи.

У зв'язку з цим Нацбанк застосовує до таких банків у рамках загальноприйнятої світової практики підвищені нормативи ліквідності і капіталу, а також особливий режим нагляду. Як повідомляло УНІАН, держава через Міністерство фінансів володіє чотирма найбільшими за активами банками: „ПриватБанком”, „Ощадбанком”, „Укрексімбанком” і „Укргазбанком”.

Згідно із затвердженою урядом у 2015 році стратегією реформування державного банківського сектора, приватизація „Ощадбанку” і „Укрексімбанку” очікується в середині 2018 року, коли уряд планує продати 20% акцій цих банків, 3 капіталу „Укргазбанку” держава в рамках стратегії має намір частково або повністю вийти до кінця 2017 року.

Для докапіталізації „ПриватБанку” уряд випустив облігації внутрішньої держпозики на 117 млрд грн.

У лютому поточного року Кабмін вирішив докапіталізувати „Ощадбанк” і „Укрексімбанк” на 3,5 млрд грн і 3 млрд грн відповідно.

О. Іванченко

Комментарии:

Добавить комментарий: