Хроники Александрии

Чи варто бути ощадливими?

, 3.03.2017

Зекономлена субсидія за попередні місяці може використовуватися для оплати послуг ЖКГ в наступних періодах — така інформація від прес-служби Міністерства соціальної політики нещодавно з'явилась у ЗМІ.

Згідно з повідомленням, сім'я може скористатися своїм законним правом і використовувати заощаджену в попередньому місяці субсидію в рахунок наступного комунального платежу. Таким чином, зекономлена субсидія не може трактуватися постачальниками послуг як заборгованість по оплаті комунальних послуг і не є підставою для скасування цільової допомоги.

Крім того, в повідомленні зазначено, що постачальники послуг мають відображати розмір субсидії або переплату — заощаджену субсидію — в комунальних рахунках. Також постачальники компослуг не мають права «ігнорувати» переплату і вимагати у людей оплачувати послуги в повному обсязі, при цьому шантажуючи погрозами «відключити опалення» або «відрізати газ», оскільки це — грубе порушення чинного законодавства, а саме — Постанови Кабінету міністрів №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Виходячи з інтересу читачів до даного нововведення, редакція «ОТ» намагалася з'ясувати його деталі. Але фахівці управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради поки що не змогли надати відповіді, пославшись на відсутність необхідних роз'яснень чи нормативних матеріалів стосовно даного питання. Як відомо, перш! (і незначні) кроки у напрямку стимулювання економії енергоресурсів населенням уряд зробив ще минулого року, але питання стосувалося лише переплат по зекономлених природному газу й електроенергії, які йдуть на опалення житла, і до того ж — у невеликих обсягах.

Як повідомляло УНІАН, станом на кінець 2016 року житлові субсидії отримували 6,7 мільйона українських сімей, подали заяви на їх отримання 7,1 мільйона домогосподарств.

О. Іванченко

Комментарии:

Добавить комментарий: