Хроники Александрии

Дороге задоволення приміських поїздок

, 2.03.2017

3 нового року значно зросла вартість проїзду у приміських автобусах. До того ж, слід зазначити, що вона збільшилася неоднаково: на одних маршрутах більше, а на інших менш помітно. Або навпаки: нам, жителям сел. Приютівки, не зрозуміло, чому вартість проїзду від Олександрії до Приютівки така ж, як і до Протопопівки, хоча до Протопопівки відстань на три кілометри більша?

(З телефонної розмови)

Як відповіли нам в управлінні економіки Олександрійської райдержадміністрації, на даний час на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування вартість проїзду є вільною, і перевізники району встановлюють її самостійно згідно з наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 2009 року №1175. Відповідне рішення також підтверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року №240, якою було виключено повноваження органів виконавчої влади щодо регулювання цін і тарифів.

Але як зазначив перший заступник голови Олександрійської РДА Юрій Коваль, райдержадміністрація, як організатор перевезень, у межах своїх повноважень здійснює контроль за дотриманням законодавства у сфері автомобільного транспорту на відповідній території. З усіма перевізниками проведено роботу щодо економічного обґрунтування підвищення тарифів.

У свою чергу перевізники пояснюють збільшення вартості проїзду пасажирів на своїх маршрутах подорожчанням паливно-мастильних матеріалів та запчастин до транспортних засобів. У середньому квитки подорожчали на 10-30 відсотків. Якщо точніше — рівень тарифів перевізниками зараз установлений у межах від 60 до 72 копійок за 1 кілометр.

А тепер стосовно запитання наших протопопівських читачів. Відстані пасажироперевезень, згідно з чинними нормативами, поділені на зони. Наприклад, до 5 км, від 5 до 10 км, — від 10 до 15 і так далі. Згідно з паспортом маршруту «Олександрія — Протопопівка», відстань до зупинки «Приютівка» становить 10,5 км, а до зупинки «Протопопівка» — 13,5 км. Для обчислення вартості проїзду береться середина відповідної тарифної зони у кілометрах і множиться на тариф. Перевізник ФОП Хованська І. М. установила тариф 72 коп. за 1 км проїзду. У вищезгаданому випадку треба помножити 0,72 грн. на 12,5 км. Отже, тарифна вартість проїзду до обох зупинок виходить однаковою — 9 гривень.

О. Осауленко

Комментарии:

Добавить комментарий: