Хроники Александрии

Ставки знижено, розряди підвищено

, 30.01.2017

Двадцять третього січня відбулася двадцять сьома (позачергова) сесія Олександрійської міської ради. Порядок денний містив два питання: „Про внесення змін до рішень міської ради” та „Про підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам”.

Першим питанням депутати внесли зміни до рішення міської ради від 25.05.2012 року №615 „Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель М. Олександрії”. У зв'язку з тим, що з 1 січня 2017 року законодавством введено новий порядок нормативної грошової оцінки земельних ділянок, коефіцієнт функціонального використання буде розраховуватися на підставі кодів цільового призначення землі. Класифікацію коефіцієнтів розширено і приведено у відповідність до нових норм, а також здійснено перерахунок вартості землі, яка з 2012 року зросла в ціні.

Наступним рішенням внесено зміни та доповнення до рішення міської ради від 23.01.2015 року №1528 „Про місцеві податки і збори”. Це повязано зі змінами у Податковому кодексі та встановленням з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати у розмірі 3200 грн. Якщо при обрахуванні податку на нерухомість застосовувати новий розмір мінімальної заробітної плати, то сума податку за надлишкові квадратні метри житлових приміщень значно зросте. Тому з метою зменшення ось такого фінансового навантаження на населення міста міська рада своїм рішенням знизила ставку оподаткування за перевищення площ квартир і приватних будинків понад граничні з 0,5 % до 0,25% мінімальної заробітної плати. (Як відомо, гранична площа житлових приміщень, що не підлягає оподаткуванню, становить для квартир багатоповерхових будинків 60 м², для приватних будинків — 120 м²). Також знижено ставку оподаткування з 0,1 % до 0% на господарські присадибні будівлі (сараї, хліви, гаражі, літні кухні тощо). Обрахування податку за 2017 рік, згідно з новою методикою, застосовуватиметься у 2018 році.

Зміни у бюджетному законодавстві також торкнулися підприємців, які з нового року сплачуватимуть податки у більшому розмірі через підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. Враховуючи це, міська рада не збільшила ставок єдиного податку для підприємців, а залишила їх на рівні 2012 року: для ФОП І групи від 8 до 10%; для II групи — від 15 до 20%.

Другим питанням депутати підвищили заробітну плату педагогічним працівникам закладів освіти (дошкільні та позашкільні навчальні заклади і школи естетичного виховання), що фінансуються за рахунок міського бюджету. Відповідне рішення ухвалене згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року №974, яка передбачає підвищення тарифних розрядів з 1 вересня 2017 року та надає право органам місцевого самоврядування приймати власне рішення до вказаного терміну. Тому депутати здійснили підвищення зарплати педагогам на 2 тарифних розряди вже з 1 січня 2017 року.

О. Осауленко

Комментарии:

Добавить комментарий: