Хроники Александрии

Афери „під шумок”

, 16.01.2017

Націоналізація „ПриватБанку”, яка відбулася нещодавно, пройшла не так уже й безболісно, як повідомлялося в офіційних вітчизняних ЗМІ. Одним із таких латентних наслідків став, наприклад, новий привід для шахрайських дій стосовно клієнтів даної фінансової установи і не лише її. Ну а шахраям, як відомо, фантазії ніколи не бракувало…

Зокрема, інформацію про нібито „крадіжку” баз даних банку поширюють злочинці, видаючи себе за співробітників, щоб змусити клієнтів „захиститися” шляхом передачі їм номерів карт й іншої особистої інформації для начебто „подальшого відновлення втраченої бази даних”. Про це повідомила служба безпеки „ПриватБанку” з посиланням на дані кіберполіції України: „Уся інформація в базі даних банку надійно захищена, і система захисту інформації виключає можливість її несанкціонованого копіювання або стороннього доступу, в тому числі співробітниками банку. Тому ми звертаємо увагу наших клієнтів на зафіксовані випадки спроб шахрайського отримання особистих даних і просимо бути уважними при отриманні подібних дзвінків від не встановлених осіб”, — йдеться в повідомленні „ПриватБанку”.

Або ось така злочинна схема: шахраї телефонують потенційній жертві, навіть не обов'язково клієнту „ПриватБанку”, представляються працівниками служби безпеки „Ощадбанку” і з'ясовують, чи є у людини картковий рахунок „ПриватБанку”. Якщо співрозмовник відповідає позитивно, то злочинці повідомляють, що „ПриватБанк” буде приєднано до „Ощадбанку”, тому клієнту терміново необхідно здійснити переказ грошових коштів з картки „Привату” на нову, оформлену в „Ощаді”. Для цього у жертви просять номер банківської карти, CVV-код, пароль до інтернет-банкінгу та інші дані. Далі все просто: після цього відбувається перерахування коштів на рахунки, підконтрольні шахраям.

„Слід мати на увазі, що шахраї, використовуючи методи соціальної інженерії, здійснюють злочинні дії не тільки щодо клієнтів „ПриватБанку”: дізнавшись, що довірливий громадянин є клієнтом будь-якого іншого банку, створюють аналогічну зазначеній вище ситуацію заволодіння коштами громадян”, — попереджає служба безпеки установи.

О. Осауленко

Комментарии:

Добавить комментарий: