Хроники Александрии

Олександрійське ретро

, 5.07.2016

Подібного свята не було у нас з вісімдесятих років минулого століття. У неділю в Олександрії відбувся фестиваль вінтажних автомобілів „Ретрослет „Александрия”.

Парад ретроавтомобілів і мотоциклів вулицями міста розпочав яскраве дійство, яке організатори задумали як свято історії та шанування техніки. Після урочистого проходження колони Соборним проспектом експонати вишикувалися на майданчику стадіону „Ніка”, який був люб'язно наданий у розпорядження ретроманів керівництвом футбольного клубу „Олександрія”. Тут техніку негайно обступили численні відвідувачі.

Загалом у зльоті взяли участь більше п'ятдесяти одиниць ретротехніки — автомобілів різних класів, мотоциклів, моторолерів і мопедів. Це виявилося навіть більше, ніж очікувалось, адже всі претенденти на участь у шоу були попередньо оцінені оргкомітетом. Головним критерієм відбору була історична автентичність транспортного засобу, його максимальна близькість до того стану, у якому він зійшов із заводського конвеєра десятки років тому. Слід сказати, що олександрійські реставратори і збирачі рідкостей надали гідні екземпляри. Чим, власне, і був забезпечений високий рівень виставки — практично усі автомобілі не соромно було б показати і на столичних ретрофестивалях, про що засвідчив і присутній на нашому зльоті представник Комісії з історичних транспортних засобів Автомобільної федерації України.

На запрошення організаторів відгукнулися власники раритетів з інших міст: Кіровограда, Кременчука, Знам'янки, Полтави. Так, наприклад саме з Полтави приїхав до нас найбільш цікавий мотоцикл виставки — ТІЗ АМ-600, випущений у Радянському Союзі 1938 року. Таких мотоциклів збереглося до наших днів лічені одиниці, адже випускалися вони невеликими серіями і виключно для армії. А з олександрійської мототехніки найбільш цікавим був, певно, моторолер Cezeta, відроджений на СТО „Дарина” із брухту до ідеального стану.

Олександрійським виявився і найунікальніший автомобіль виставки „Ретрослет „Александрия” — німецький Hanomag Sturm 1938 року, знайдений і відновлений Ахімом Дьобрихом з Протопопівки. Ця модель була рідкістю і в роки своєї молодості. Тому не дивно, що сьогодні така машина на всю Україну одна, більше того, її ніколи не показували навіть на найвідоміших ретровиставках великих міст.

Півдня на виставковому майданчику стадіону „Ніка” було просто не проштовхнутися, настільки багато було відвідувачів. Публіка отримала можливість доторкнутися до кращих зразків технічної культури минулого, та й історії своєї країни в цілому, за що слід подякувати організаторам свята — олександрійським ентузіастам, шанувальникам історичних транспортних засобів.

Наш кор.

Комментарии:

Добавить комментарий: