Хроники Александрии

Палац культури чекає на реконструкцію

, 18.05.2016

27 квітня до Олександрії з робочим візитом приїздив голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко. Привід для відвідин нашого міста — запланована реконструкція олександрійського Палацу культури, кошти на яку мають бути виділені на умовах співфінансування. Губернатора Сергія Кузьменка зустріли уданому закладі міський голова Степан Цапюк, начальник управління культури міської ради Вікторія Чернецька, директор Палацу Григорій Абажей. На місці вони разом обговорили і вирішили ряд питань організаційного плану.

Як зазначив міський голова С. Цапюк, для виконання першочергових робіт уже виготовлена проектно-кошторисна документація і за висновками експертизи вартість цих робіт становить 3,8 млн гривень. 90 відсотків коштів буде отримано з Фонду регіонального розвитку та 10% — з міського бюджету. А для виконання другої черги реконструкції, за попередніми підрахунками, треба близько чотирьох мільйонів гривень. Такий проект заплановано розробити додатково.

Які саме роботи необхідно виконати, розповіла Вікторія Чернецька: „Палац культури справді потребує ремонту. Але це не просто будівля культурного призначення, а ще й пам'ятка архітектури. Варто лише згадати, що один із архітекторів — авторів проекту олександрійського Палацу культури (на той час — театру) колись також брав участь у проектуванні всім відомого Одеського оперного театру. А це означає, що ремонт має бути виконаний на високому рівні — як реконструкція. На даний час уже виготовлений проект часткової реконструкції Палацу. У ньому закладено передусім ремонт даху, який зараз протікає під час атмосферних опадів, відновлення фасаду, а також відновлення бельетажа і балкону у глядацькій залі. Це поки що першочергові заходи, та сесія міської ради вже ухвалила рішення про виділення коштів на виготовлення другої черги проекту реставрації, до якої увійде оновлення власне зали — ремонт підлоги, стелі, стін, оздоблювальні роботи, заміна крісел, а також часткове оновлення сцени. Але заклад і зараз не припиняє роботи, він весь час у русі. Тут діють танцювальні, пісенні колективи, а також постійно відбуваються різні культурні заходи. Наприклад, і на сьогодні запланована така урочистість, як посвята у гімназисти. Стосовно термінів — ми будемо намагатись отримати до кінця травня проект другої черги, щоб потім можна було всі кошти розподілити для подальшої реалізації реконструкції”.

Як було зазначено у ході зустрічі, міська влада І обласна рада клопотатимуть перед Кабінетом Міністрів України про виділення другої частини коштів з державного Фонду регіонального розвитку, щоб спрямувати їх на виконання внутрішнього ремонту. А в цьому році передбачається фінансування першого етапу реконструкції Палацу культури.

О. Осауленко

Комментарии:

  1. «Украина стала одной из беднейших стран Северного полушария» — досяглы!!!

    Героям слава,
    a631780

Добавить комментарий: