Хроники Александрии

Загроз від станцій мобільного зв’язку не виявлено

, 28.03.2016

Надходять звернення громадян щодо розміщення та роботи базових станцій мобільного зв'язку. Протягом 2013–2015 років з цього приводу проведено 78 вимірювань і перевищень гранично допустимих рівнів не зафіксовано в жодному випадку.

На території області розміщено 689 базових станцій мобільного зв'язку. Всі ці об'єкти мають санітарні паспорти. Лабораторією електромагнітних полів та інших фізичних факторів протягом 2013–2015 років складено 314 санітарних паспортів на радіотехнічні об'єкти.

Довідково: робота мобільного стільникового зв'язку заснована на принципі поділу території на зони, так звані „соти”, кожна з яких має радіус до одного кілометра (в умовах міської забудови) і обслуговується однією базовою станцією (далі БС).

У місті антени базових станцій встановлюються на висоті 15–100 метрів від поверхні землі на вже існуючих будівлях (громадських, виробничих, житлових будинках, димових трубах). А за містом базову станцію легко побачити навіть здалеку — це високі червоні щогли за ґратчастими парканами.

Для забезпечення якісного мобільного зв'язку антени завжди направляються таким чином, щоб основна енергія від них була сфокусована в тонкому промені (як світло від ліхтаря) і не направлена на прилеглі будинки. Більше того, промінь завжди спрямований убік від будівель, на яких безпосередньо розташовані БС (за принципом парасольки). Таким чином, випромінювання „вниз”, на мешканців будинку, виключене, і тому квартири житлових будинків, на яких встановлюються антени, є абсолютно безпечними з точки зору впливу на населення електромагнітних випромінювань.

Антени базових станцій мобільного зв'язку не працюють з постійною потужністю 24 години на добу. Потужність їхнього випромінювання залежить від навантаження, тобто від кількості абонентів, які розмовляють одночасно в зоні дії цієї БС. Для станцій, розташованих у різних районах міста, графік завантаження різний. У нічні години завантаження БС практично дорівнює нулю, тобто станції в основному „мовчать”.

Сергей Гавриленко

Комментарии:

Добавить комментарий: