Хроники Александрии

Штрафні санкції за незаконний продаж риби

, 27.11.2015

Риба є досить популярним продуктом серед мешканців нашого регіону, але продавці мають право продавати її лише після проведення лабораторних аналізів і отримання сертифіката якості як свідоцтва придатності риби до вживання. На руках у реалізаторів риби також повинна бути накладна, в якій зазначено, де придбано рибу. Але, на жаль, часто риботорговці, особливо на стихійних ринках, ці вимоги ігнорують.

Люди торгують свіжою рибою невідомого походження без документів, які підтверджують законність її придбання, та сертифіката якості. Здебільшого така риби здобута браконьєрським шляхом.

Кіровоградрибоохорона нагадує, що законодавством передбачено адміністративну відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного світу. Зокрема, стаття 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає, що порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу в розмірі від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу чи без такої. Ті самі дії, вчинені щодо об'єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу, в розмірі від ста до двохсот п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу.

Тобто мінімальний штраф за торгівлю рибою без документів, які підтверджують законність її придбання, та сертифіката якості на сьогоднішній день складає 510 гривень.

Адміністративні матеріали за порушення даного порядку в межах Кіровоградської області складають інспектори Кіровоградрибоохорони, питания про притягнення до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення вирішується в судовому порядку.

Тож покупці, не підтримуйте браконьєрів, купуючи у них рибу невідомого походження та невстановленої якості! А продавцям такої риби слід пам'ятати, що відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту риби є невідворотною та у грошовому еквіваленті наразі є досить значною!

Дмитро Барабаш, головний державний інспектор Кіровоградрибоохорони

Комментарии:

Добавить комментарий: