Хроники Александрии

Вибори — справа відповідальна

, 5.10.2015

16 вересня у малій сесійній залі Олександрійської міської ради відбулося засідання робочої групи з питань ведення Державного реєстру виборців під головуванням керуючого справами виконавчого комітету міськради Володимира Чеботарьова. Засідання носило робочий характер: на ньому наголошувалося про обов'язки керівників установ та організацій, у приміщеннях яких розмістяться дільниці для голосування на виборах до місцевих органів самоврядування 25 жовтня, забезпечити безперебійне електропостачання, телефонний зв'язок, а також відповідне оснащення (оргтехніку, кабінки для таємного голосування, скриньки для бюлетенів тощо). Граничний термін готовності дільниць — 9 жовтня. А виконавчі органи міської ради, зі свого боку, за словами В. Чеботарьова, також виконають все від них залежне для підготовки дільниць до виборчого процесу.

На нараді йшлося також про деякі основні моменти найближчого у часі виборчого процесу -про них доповідав заступник керівника робочої групи, начальник ведення Державного реєстру виборців міської ради Андрій Андрієнко. Передусім Олександрійцям слід пам'ятати, що отримати виборчий бюлетень вони зможуть у день голосування за обов'язкової наявності у них паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства) і реєстрації за відповідною виборчою адресою. Голосування на інших дільницях не допускається. Не передбачається законом також тимчасова зміна місця голосування.

До 12 жовтня дільничні виборчі комісії отримають попередні списки виборців для уточнення особистих даних, а кожен виборець до 19 жовтня за необхідності може звернутися до своєї дільниці й уточнити там відомості про себе. Слід пам'ятати, що з 20 жовтня вносити зміни до уточненого списку виборців можна буде лише за рішенням суду; в день голосування (25 жовтня) внесення будь-яких змін до списків законодавством не дозволяється. Як і раніше, виборці отримають персональні запрошення на вибори за адресами їхнього проживання.

О. Наріжний

Комментарии:

Добавить комментарий: