Хроники Александрии

Двом депутатам ”червоні картки”

, 28.07.2015

17 липня відбулася чергова сесія Олександрійської міської ради, на порядок денний якої було внесено більше тридцяти питань. Перед їх розглядом, у ході традиційної „розминки”, ряд депутатів озвучили прохання виборців — жителів міста. Згадувалося про необхідність спилювання дерева, яке загрожує аварією житловому будинку, асфальтування доріг і тротуарів у селищі Димитровому. Також присутні у сесійній залі депутати і міські мешканці отримали інформацію про роботу нещодавно створеної нової структури — Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Секретар міської ради Геннадій Лоцман вніс пропозицію про доповнення до порядку денного. Питання було підготовлене постійною комісією з питань етики, депутатської діяльності, законності, правопорядку і регламенту, яку очолює депутат від КПУ Іван Бугайченко. Воно містило пропозицію розпочати процедуру відкликання (тобто фактично позбавлення мандатів) відразу трьох депутатів фракції Партії промисловців і підприємців в Олександрійській міській раді — Віктора Голобородька, Дмитра Мажари та Євгена Сайка — за пропуски сесійних засідань. При цьому було зроблено посилання на Закони України „Про місцеве самоврядування” та „Про статус депутатів місцевих рад” щодо передбаченого в них порядку позбавлення депутатського статусу, якщо носій волі народу пропустив більше половини сесій протягом року. Зазначалося, що Д. Мажара не орав участі у 13-ти, а В. Голобородько — у 15-ти пленарних засіданнях, яких за рік відбулося 19. Втім, питання стосовно Є. Сайка відразу ж було тимчасово зняте, оскільки депутата знову не було на сесії. За пропозицію стосовно перших двох згаданих народних обранців, яка полягала у поданні до Олександрійської міської виборчої комісії про подальший розгляд питання їх імпічменту, проголосували 27 депутатів.

Здається, це чи не перший в історії нашої міської ради часів незалежної України прецедент, коли над депутатами нависає загроза виключення з місцевого парламенту за прогули. Варто також зазначити, що згадані троє представників фракції ПППу не єдині, хто цим грішить: в Олександрійській міській раді знайдеться ще пара-трійка депутатів, які взагалі „раз і назавжди” припинили відвідувати сесії ще з самого початку роботи нинішнього скликання (тобто з 2010-го року), і про них якось вже ніби ніхто й не згадує. Показовим є і те, що законна процедура відкликання депутата місцевого самоврядування є доволі складною технічно, а тому виникає певний сумнів стосовно реальності доведення її до кінця. Але якщо дуже захотіти…

У ході пленарної роботи присутні затвердили Положення про трансляцію засідань сесій міської ради в режимі он-лайн на офіційному інтернет-сайті Олександрійської міської ради. Мета таких прямих трансляцій — повне інформування мешканців міста про роботу міської ради для забезпечення конституційного права громадян на вільний доступ до інформації.

Завдяки рішенню нинішньої сесії, з міського бюджету виділено 18 тис. гривень для матеріального стимулювання голів квартальних комітетів, які активно і сумлінно виконують свої завдання.

У зв'язку зі складною ситуацією у міській сфері охорони здоров'я депутати вирішили дозволити міському голові Степану Цапюку звернутися до Президента України, Прем'єр-міністра та Міністерства охорони здоров'я з приводу належного забезпечення лікувальних закладів міста медичними препаратами, закупівля яких проводиться за рахунок Державного бюджету країни.

У зв'язку з перевиконанням плану по доходах міського бюджету 2015 року сесія внесла зміни до його витратної частини: 670 тис. гривень виділено на ремонти тротуарів, 700 тисяч — на асфальтування внутрішньо дворових територій багатоповерхівок, 414 тисяч — на капітальний ремонт 4-поверхової будівлі міської поліклініки. Ще 428,4 тисячі буде спрямовано на співфінансування з міського бюджету будівництва опалювальних шкільних котелень, а 333,2 тисячі гривень — на будівництво водоводу у Куйбишевському мікрорайоні.

Згідно з рішенням сесії, зазнав змін „Порядок використання коштів резервного фонду міського бюджету”, згідно з яким вони тепер можуть використовуватись не лише на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, а й на їх запобігання.

У ході робочого засідання сесії депутати також розглянули ряд питань, що стосуються оренди земельних ділянок, змін їх цільового призначення, безоплатної передачі землі у власність учасникам АТО та іншим громадянам міста.

О. Наріжний

Комментарии:

Добавить комментарий: