Хроники Александрии

Дещо можемо, коли захочемо

, 26.05.2015

„Ура! Ми перемогли!” — такі об'яви з'явилися на під'їздах будинку №22, що по вул. Семашка. Це після того, як його мешканці взяли участь і перемогли у конкурсі під назвою „Наш двір”, організованому громадською організацією „Нова хвиля”, олександрійським осередком партії „Сила людей” спільно з FM-радіостанцією „Маяк”.

Як уже повідомлялося, умови конкурсу, оголошеного у квітні цього року, передбачала не лише поліпшення стану благоустрою, санітарії та естетики прибудинкових територій багатоповерхівок, а й об'єднання зусиль їхніх жителів навколо цієї спільної мети. І от після того, як було підведено підсумки, минулого тижня на 216-квартирній багатоповерхівці №22 з'явилися ці тріумфальні оголошення: вони запрошували усіх бажаючих на урочисті збори прямо у двір будинку по закінченні робочого дня.

Слід віддати належне: подвір'я, а особливо — його зелені зони протягом короткого періоду набули зовсім іншого вигляду: несподівано на них з'явилися квітники, старанно і зі знанням справи розроблені жителями під'їздів. Клумби доповнювали різноманітні декоративні елементи, дотепно і винахідливо виготовлені мешканцями з зовсім випадкових, підручних матеріалів.

На збори прибув головний „ідеолог” конкурсу — голова „Нової хвилі” Володимир Дожджаник. Він особисто вручив старшій будинку й організатору всіх робіт Любові Левенець головний приз переможця — 10 тисяч гривень, як і було передбачено умовами проведення заходу.

У бесіді з людьми він поцікавився, на що ж збирається витратити гроші „народна рада” цього будинку. Виявляється, що нових планів і задумів тут хоч відбавляй: від облаштування спортивного майданчика з протилежного від двору боку будинку до встановлення біля під'їздів садових скульптур… Але, трохи порадившись між собою, жителі вирішили, що на все грошей точно не вистачить, І тому доведеться поки що обійтися без скульптурних витворів. А от художньо розмалювати незграбну і велику цегляну будівлю бойлерної, що на подвір'ї, зовсім не завадить, погодилася більшість.

Як запевнив В. Дожджаник, такі конкурси у подальшому будуть традиційними, а цей він вважає цілком удалим. З ним погоджується і старша будинку Л. Левелець: за її словами, головна мета — об єднати людей навколо спільної ідеї задля поліпшення їхнього власного ж побуту -досягнута. До речі, одним з критеріїв оцінки була саме масовість участі мешканців у реалізації своїх проектів. Слід також зазначити, що сам конкурс був певною мірою безпрограшним: усі інші 9 дворів-учасників отримали заохочувальні призи по 1 тис. гривень. А переможець — будинок №22 — зобов'язався освоїти виграний „грант” у стислі терміни: до Дня міста на ці 10 тисяч втілити в життя нові, вже озвучені привселюдно проекти благоустрою.

То хто сказав, що маса — завжди інертна?

О. Наріжний

Комментарии:

  1. Молодци ребята

    Аноним,
    316c4b8
  2. Очень хорошая акция ,общалась с людьми этого дома приятная была встреча и общение

    Аноним,
    316c4b8

Добавить комментарий: