Хроники Александрии

Непрості рішення і пристрасті навколо них

, 20.04.2015

Третього квітня чергова 94-та сесія Олександрійської міської ради продовжила свою роботу. Як уже повідомлялося, вона розпочалася ще 27 березня, але закінчити пленарну роботу депутати тоді не змогли, бо дехто з них передчасно залишив сесійну залу, через що не вистачало необхідної кількості присутніх для продовження засідання. Тому міський голова оголосив перерву до наступного тижня.

Перед початком другої частини 94-ої сесії слово надали військовому комісару об'єднаного військового комісаріату Андрію Карло. Він нагадав про Указ Президента України стосовно віку, за яким особи чоловічої і жіночої статі вважаються військовозобов'язаними та публічно вручив повістки ряду депутатів. Народні обранці по черзі підходили до трибуни, де розписувалися в отриманні від військового комісара повісток, які передбачали проходження медогляду для підтвердження придатності особи до військової служби. Присутні в залі не могли не помітити, що депутати на цю показову акцію реагували по-різному. Якщо більшість з них трималися гідно, то деякі трохи нервували і намагалися під час доповіді військового комісара вийти з зали, що негайно викликало уїдливі репліки глядачів — пересічних жителів міста та громадських активістів… Особливо старався, як і на попередній частині сесії, лідер активістів О. Панібратенко, котрий знову прийшов на сесію з мегафоном і не раз у ході засідання перебивав промовців вигуками з місця. Слід також відзначити, що публічність вручення повісток відразу ж викликала ряд запитань і зауважень типу „чому он тому вручили, а іншому ні” як у окремих депутатів, так і в небайдужих громадян з їхнім очільником. Та небагатослівний военком А. Карло не став удаватися до довгих пояснень і, пообіцявши розібратися, залишив залу.

Але незабаром військовий комісар таки повернувся, міський голова Степан Цапюк знову надав йому слово, і Андрій Карло відповів на попередні запитання таким чином: вручив повістки на медогляд ще чотирьом військовозобов'язаним, присутнім у залі: депутату В. Голобородьку, журналісту Р. Гаврилову та активістам С. Бєлову та О. Панібратенку. І цим самим заробив оплески залу…

Продовження сесії не обійшлося і без продовження давнього антагонізму між представниками „лівого” і „правого” крила — депутатами Іваном Бугайченком (від КПУ) і Віктором Голобородьком (фракція промисловців і підприємців). І. Бугайченко знову з трибуни звинуватив В. Голобородька, як редактора газети „Городской курьер”, у розповсюдженні упередженої інформації на свою адресу, цитуючи цілі газетні абзаци. Але така деталізація стосунків двох „заклятих друзів”, як видно було з реплік із зали, вже дещо набридла присутнім депутатам…

У ході розгляду робочих питань порядку денного депутати дійшли до проекту рішення про підтримку Постанови Верховної Ради України щодо визнання Російської Федерації країною-агресором. Дане рішення Олександрійської міської ради повинно бути надіслане до Верховної Ради України.

Скоріш за все, громадяни-глядачі сподівалися на якесь скандальне рішення депутатів, тому з напруженою увагою спостерігали за процесом голосування. Але депутатський корпус практично одноголосно ухвалив запропонований проект, і результати цього голосування активісти зустріли могильною тишею. Скандалу не вийшло.

Серед поточних питань міська рада до завершення сесії розглянула широкий блок земельних та архітектурних питань, затвердила звіт управління приватизації, оренди майна та землі міської ради за 2014 рік. Депутати заслухали інфррмацію про виконання Програми медикосоціального забезпечення ветеранів війни в Олександрії на 2011–2015 роки, про виконання доручень виборців, отриманих під час зустрічей з ними у виборчих округах; також було розглянуто ряд інших питань адміністративного і господарського плану.

Комментарии:

Добавить комментарий: