Хроники Александрии

Бурый уголь государству не нужен?

, 18.04.2015

На днях на своей странице в „Фейсбук” народный депутат Верховной Рады от Кировоградщины Константин Ярынич написал заметку следующего содержания: „Сьогодні отримав відповідь на свій депутатський запит щодо збереження та поновлення роботи нашого буровугільного комплексу.

Нагадаю, що я звертався до Уряду з пропозицією зробити все можливе, аби підприємства ДП „Бурвугілля”, Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд” та трест „Олександріярозрізобуд” відновили виробництво. Я наголошував на тому, що в області є вся необхідна інфраструктура для розвитку галузі, для створення нових робочих місць. Але уряд вважає по-іншому.

У відповіді уряду йдеться про таке: ДП „Бурвугілля” та трест „Олександріярозрізобуд” підлягають ліквідації через неспроможність вести основну господарську діяльність у зв'язку з падінням попиту на буре вугілля як альтернативи традиційним енергоносіям. Наразі планується приватизація всіх підприємств цієї галузі, ті ж, які не вдасться продати — підуть у небуття.

Я дуже розчарований подібною відповіддю уряду. Сподіваюся, що ми з моїми колегами -народними депутатами зробимо все можливе, аби не втратити тот потенціалу, який має наша область у цій галузі. Ми маємо захистити підприємства і, що найголовніше, — сотні працівників, які мають годувати родини і якось виживати в ці скрутні часи”.

И как после этого можно относиться к правительству, которое одними и теми же устами вещает, что нужно уходить от российских энергоносителей, искать им альтернативу и одновременно отказывается от того, что лежит у него под ногами?

С. Гавриленко

Комментарии:

 1. я владею угольным разрезом по добыче бурого угля. Создал 170 рабочих мест. Добываю 300 тыс тон в год. Но бурый уголь государство не покупает.

  терещенко василий,
  c7c8334
  • Шо делать? Для начала проверить чесность такой приватизации.
   При чем тут государство? У Вас же часный бизенес? Вот и рулите прямые контракты, а то привыкли из госбюджета за фиктивную добычу финансирование получать, а уголь с породой мешать. Все сами, сами, а государство будет покупать на гос.шахтах и разрезах. Да и зачем сейчас столько бурого угля? Куда его тулить? Есть бабло, стройте ТЭС, получайте синтетику и т.п. Тогда Вам самим 2-3млн.тн. мало будет.

   ss-18,
   626def5

Добавить комментарий: