Хроники Александрии

Як вижити бюджетникам?

, 2.03.2015

Міський голова С. Цапюк повідомив, що розпочато фінансування авансових виплат працівникам бюджетної сфери за лютий. Складність цьогорічного бюджету галузей освіти та охорони здоров'я у тому, що виплата цільових державних субвенцій поділена на 12 частин, повідомив мер. За його словами, минулого року місту не вистачало 17 мільйонів на дві ці галузі, проте нестача відчувалася лише наприкінці року, тоді ж виділялися додаткові кошти з державної скарбниці, Цьогоріч, у зв'язку з нововведенням, нестача коштів навіть на виплату заробітної плати відчувається вже з січня. Тому постала необхідність жорсткої економії коштів у бюджетних галузях. „Кожна школа має вийти на бездефіцитний режим фінансування, — підкреслив С. Цапюк. — Минулого тижня разом із першим і профільним заступником та начальником фінансового управління міської ради ми зустрілися з директорами шкіл та головами профспілкових комітетів і розглянули проблемні питання щодо виплати заробітної плати і оплати за енергоносії. Практично всім школам недостатньо фінансових ресурсів, і законодавство не дає можливості якимось чином цю нестачу перекрити. Директори шкіл з розумінням поставилися до проблеми, оскільки самі бачать бюджети своїх закладів, адже тепер є розпорядниками коштів. Розуміють, наприклад, що на час карантину потрібно з метою економії відключити шкільні приміщення від опалення. Вони добре обізнані з фінансовим станом своїх навчальних закладів”.

Міський голова відзначив, що було виявлено низку порушень з фінансування навчальних закладів. Наприклад, у колегіумі вчителі отримують доплату за статус навчального закладу, не передбачену законодавством. На це витрачається понад мільйон гривень — у той чар, коли колегіуму не вистачає на виплату зарплати і оплату тепла. У кожній школі є спірні моменти, але до нового навчального року навчальні заклади мають навчитися вкладатися в ліміти виділеного фінансування, підкреслив мер.

Крім того, С. Цапюк поінформував про заплановане скорочення Державного бюджету для галузей освіти та охорони здоров'я на 10%. Тож усіх вищезгаданих заходів буде недостатньо, треба буде віднайти додаткові статті економії. Крім того, планується скорочення державного апарату на 20%.

На зустрічі з головними лікарями медичних закладів міста досягнуто домовленості про продовження практики безкоштовного лікування пільгових категорій громадян. Щоправда, резервів у лікувальних закладів вистачить лише на базове лікування. А на забезпечення лікарень реактивами для безкоштовних аналізів пільговикам влада виділила 50 тисяч гривень.

О. Маріїнська

Комментарии:

Добавить комментарий: