Хроники Александрии

Про „телецифрові заморочки”

, 23.01.2015

Нещодавно урядові кола країни ухвалили рішення про поетапне припинення трансляції аналогового телебачення. Як це відбуватиметься у нас в Олександрії, адже місцева інформація стосовно цього відсутня? Яким чином виходити з положення тим, у кого немає необхідного обладнання для прийому цифрового ТБ?
В. Ґонтар, олександрієць

Декілька років тому, коли наземне ефірне цифрове телебачення лише робило перші кроки в Україні, нас, телеглядачів, попереджали, що повний перехід вітчизняного телепростору на цифрове мовлення повинен завершитись у 2015 році. А це означало, що в даний термін передача аналогового ТБ повністю припиниться.

Та у грудні 2014 року міжвідомча робоча група з вирішення проблемних питань реалізації в Україні програми впровадження цифрового телерадіомовлення напрацювала проект рекомендацій для Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо вимкнення аналогового і переходу на цифровий стандарт мовлення, у якому визначено нові часові орієнтири.

Так, робочою групою рекомендовано чотири етапи вимкнення аналогового сигналу за умови повного переходу на цифровий. Відповідно, всі області України поділено на чотири регіони, які відключатимуться кожен за своїм черговим етапом. Наприклад, перший етап відключення „аналогу” — до 15 червня 2015 року. У нього потрапили Київська, Чернігівська, Житомирська, Рівненська, Волинська, Львівська, Закарпатська, Харківська, Сумська області та Автономна Республіка Крим.

А от Кіровоградська область разом з Полтавською, Тернопільською, Черкаською, Миколаївською, Херсонською, Дніпропетровською, Запорізькою областями потрапляє до третього етапу повного переходу на „цифру” і вимкнення аналогового телевізійного мовлення, який рекомендовано завершити до ЗО червня 2016 року. В Олександрії, як відомо, з 2012 року успішно транслюються передачі трьох десятків телепрограм у цифровому стандарті, також паралельно продовжується трансляція 11-ти телепрограм в аналоговому.

Ну і на прохання читача нагадаємо знову, що потрібно для прийому цифрового сигналу. Фахівці радять: тут можливі два варіанти. Якщо у вас звичайний телевізор, яким ви користувались раніше, переглядаючи програми в аналоговому стандарті, то тоді доведеться придбати спеціальну приставку-тюнер. З переходом України на „телецифру” в торгівлі стали з'являтися різноманітні моделі, завезені з Китаю, Польщі і т. д. Та не всі вони здатні приймати телесигнал цифрового формату, запровадженого в Україні (він називається DVB-T2). Отож якщо купити без розбору перший-ліпший тюнер, то може виявитись, що він не придатний для нашого ефіру. На сьогодні вимогам Т2 відповідають тюнери назв STRONG STR 8501, 8500, 8502; TRIMAX 2012HD plus, 2012HD, 2012HD PVR; THOMSON THT702; POMSAJ RS-300.

Інший варіант. Можливо, ви придбали сучасний телевізор, який уже має вмонтований блок прийому цифрового стандарту DVB-T2 (про це обов'язково буде вказано в інструкції на телевізор і відповідне маркування нанесене на його корпус). У такому разі приставку-тюнер купувати не треба, але все одно доведеться придбати спеціальний так званий САМ-модуль для розкодування цифрового ефірного сигналу. Справа в тому, що єдина компанія, яка в Україні надає послуги з забезпечення цифрового телемовлення, кодує сигнал, котрий при прийомі необхідно розкодувати. Про доцільність таких „заморочок”, уведених монополістом, зараз ведуться дебати, але поки що ситуація має саме такий вигляд. САМ-модуль, який коштує, звісно, значно менше, ніж приставка-тюнер, теж підійде не будь-який: купувати слід тільки STRONG або РОМСАТ, інші не підійдуть, запевняють фахівці. Тепер антена. Для цифрового телебачення підійде будь-яка, навіть та, якою ви користувалися раніше. Головне — щоб вона була справна і її конструкція призначалась для прийому сигналу в дециметровому діапазоні. Підключається все це господарство легко: антена з'єднується кабелем з тюнером, тюнер — з телевізором (у першому випадку). В іншому варіанті антена під'єднується кабелем безпосередньо до телевізора стандарту DVB-T2, а САМ-модуль вставляється у спеціальний роз'єм телевізора. Втім, усі необхідні консультації вам нададуть у відповідних торговельних закладах, інформацію містять також інструкції з користування зазначеними пристроями.

О. Наріжний

Комментарии:

Добавить комментарий: