Хроники Александрии

Проблеми соціального захисту бідняків в умовах економічної кризи — міркування пересічного громадянина

, 14.01.2015

Відомо, що останнім часом органами державної і місцевої влади прийнято ряд складних і досить „непопулярних” рішень, що стосуються інтересів широких верств українського суспільства. Посадовці КМУ, місцеві керівники, різні чиновники запевняють, пояснюють, що без підвищення тарифів на ЖЕК-послуги, „урізання” соціальних програм сьогодні ніяк не обійтись. Такі вимоги МВФ для отримання кредитів, інакше економіка рухне і наступить дефолт — повна неспроможність держави виконувати свої платіжні зобов'язання. І тут дуже швидко пішов „вал” непопулярних рішень: підвищено ціни на газ, електроенергію, теплозабезпечення, проїзд у приміських та міських автобусних маршрутах. Відповідно це зумовило вже неконтрольований зріст усього споживчого ринку (продукти, ліки, інші товари і послуги). Одночасно було встановлено на невизначений термін „мораторій” на підвищення соціальних стандартів (заробітних плат, пенсій) у бюджетній сфері. Планується також відміна пільг і компенсацій, різних соціальних виплат для багатьох соціальне незахищених верств населення. Згідно з офіційною інформацією, бідні незаможні люди будуть отримувати державні житлові субсидії і компенсацію різниці в розмірах тарифів, а інші пільги замінюються адресною державною допомогою. Все це добре, але як показує попередній досвід, оформити субсидії чи державні допомоги через занадто жорсткі обмежувальні умови (розширення переліку „не мають права!”) зможуть далеко не всі, хто їх потребує (до 10 відсотків від загальної кількості домогосподарств). Зростання цін споживчого ринку біднякам ніде і ніхто не компенсує.

Особливо боляче такі „новаторські” рішення б'ють по пенсіонерах, безробітних та інших громадянах з низькими доходами, а таких, згідно зі статистичними даними ООН, у 2013 році було до 75 відсотків. Як наслідок, значна частина громадян приречена на злидні, недоїдання, неможливість своєчасно оплачувати комунальні платежі за „астрономічними” рахунками. Владою всіх рівнів не виконана і не виконується державна програма подолання і боротьби з бідністю, зокрема: ріст доходів населення повинен випереджати ріст цін і тарифів; не створено мережі державно-комунальних магазинів, аптек, соціальних готелів, їдалень для бідняків, не проводиться моніторинг впливу росту тарифів на ріст цін споживчого сектору ринку.

При такій позиції і підходах державних владних структур до проблеми соціального захисту значна частина громадян буде приречена на нестерпні життєві умови, неможливість отримати повноцінне лікування та постійну загрозу втратити житло через неплатежі. Практично держава залишає тут бідних (і не тільки бідних) людей один на один зі своїми проблемами, які зумовлені цими „непопулярними” рішеннями, і видає тільки декларативні гасла на кшталт „виживай і рятуйся хто як може, а на державу не надійся!”.

Іван Незаможний, пересічний житель Олександрійщини

Комментарии:

 1. Бачили очи майда#нiв що купляли?…

  Кулявлоб,
  35cd900
 2. Дід давно казав і каже, єслі проти внутрішніх панікйоров і істєрічок найкращий метод лєченія — ломотерапія, то для —уйлостана наілучший способ отрезвлєнія — цинкотерапія. Прибуття в —уйлостан щоразу більшої кількості цинків очінь отрезвляє даже саму дрімучу руссовату. А українська Армія вже постараєцця наладить безперебойні поставки гробів на російські цвинтарі. Тому задача Народу всємерно помагати і підтримувати Армію. Кстаті, недолуга кремльовська брехня про отсутствіє загиблих також нам на руку — народ в Росії знає, шо власть всігда бреше, а молва автоматично в рази перебільшує колічество вбитих росіян. Антивоєнні настрої там уже є, але для їх созреванія до критичної межі нужно врем’я. І якомога більша кількість цинків.

  І наостанок про нашу доморощену істєрію. Друзі, дід щитав і щитає, шо автобусом керує водітєль і лише він рішає як їхати, які педалі нажимати, куди крутити кермо. Пасажири можуть канєшно давать поради, но хапатися за руля і мішати водітєлю во врем’я двіженія не рекомендуєцця. В нас є президент, автобуса нашого веде грамотно, в діда пока серйозних замічаній до Пороха нема. Дід тоже водітєль, тому знає, шо обстановка на дорозі правильно бачиться тільки з водітєльського кресла. А пасажири майже всігда її бачать нєсколько викривлено. От єслі скаже Порох, шо війна друзі і «Вставай страна огромная», будем дєйствувать соответственно. Оружія в нас хватає, крепких мужчин мільйони, а женщіни лучші в світі. Дєйствуєм спокойно і хладнокровно. А єслі хочеться виплеснуть емоції, то дід ділиться опитом: найкращий настрій в бою — весела злість!

  В любом случаї, зберігаємо бадьорий бойовий дух, держим кулаки за Надю, помагаєм Армії і слєдім, шоб віздє парядок був, на-уй! А не те, шо січас.
  Свирид Опанасович

  Стас,
  4baee9e
 3. Трудно.,Но мы виживем. назло !!!!!!!! https://www.youtube.com/watch?v=AbSDwLQjOXQ

  навка,
  e4f6ba9
  • Копеечный демагог бандитской своры !

   Фёдор,
   8ae0708
  • Разве у тебя нет родителей.или их уже вытеснили за пределы Украины. И за чей счет Вы , мультимиллионерами стали, не за счет труда пенсионеров которые теперь вам мешают. Что вы построили в Украине за 23 года,кроме того,что разворовали все. Имейте совесть, и страх перед Богом ибо все ответ будете держать перед Ним.
   Где откупиться невозможно.

   KET,
   2bf713d
 4. Надворі середина зими, но погода в Києві якато весняна. І комнатна собачка Хуйла Дімон Медведєв напрасно сутками напрольот сидить на сайті сіноптік.ru ожидаючи морозів, коли воровата хунта начне тирить газ. Тягосні ожиданія при нєсмелой надєждє на «русскоє авось» — основна стратегічна лінія руководства РФ в ситуації, шо сложилася, но об етом нєсколько ніже. Дід сподівається, що всі ви здорові і бадьорі, заварили вже свій кохве ілі чай, тому можем приступать. Вмощуємся зручненько і читаєм уважненько.

  Надя Савченко, яка начала голодування 15 грудня, тримає її вже 33-й день. Спроби вмовити її припинити голодування предпрінімали не лише персонал СІЗО, но і адвокати та консул. Дід також дуже тривожиться за здоров’я Наді, понімаючи, що голодування ще ніколи не було ефективним способом боротьби з кремльовським кривосудієм. А здоров’ю може сильно зашкодити. Будем надіятися на залізний організм нашої бойової дівчини і на те, що спільними зусиллями мірового сообщества вдасться визволити її з московських застєнків. Визволити також треба і Олега Сенцова і решту бранців.

  Тіатр абсурду продовжується і справа Наді Савченко вчора збагатилася новими гостросюжетними елементами. Учора ранком група російських правозахисників рішила морально підтримати Надю і їздила навколо СІЗО «Печатніки» машиною, з динаміка якого лунали величні звуки нашого гімну. Проїздити їм вдалося кілометра два, аж поки їх не підрізала якато газєлька, з якої повискакували омоновці і начали брутально пакувати учасників акції. Оказується, Гімн України обладає магічними свойствами, від яких чорні сили в Росії плющить і корьожить. Наш гімн діє на оту банду, як свята вода на чортів. Будем знать.

  Стас,
  6d3b141
 5. Доброго ранку друзі! Зима потроху перевалила у свою другу половину і ми медлєнно, но уверенно рухаємося до того часу, коли сили світла переважатимуть над силами темряви. Заварюєм свій традиційний утренній кохве, ілі чай та вмощуємся зручненько читати сьогоднішню дідову писанину.

  Діда давно подозревають в українському буржуазному фемінізмі, но тут я даже сопротівлятися не стану. Шо є, то є. Вчора, наприклад, дідові среді коментів дуже понравився влучний вислів одного толкового росіянина, який сказав, шо єслі і є зараз в Росії настоящий мужик, то це українка Надя Савченко, яка сидить в московській тюрмі.

  34-й день… Нє, не так… Люді міра, на мінуту встаньтє — тридцять четвертий день украінка Надя Савченко тримає в московських застінках голодовку. Позбавлена зв’язків з Україною, не маючи змоги спілкуватися з мамою і з сестрою, не знаючи про мішки новорічних привітань, які прийшли на її адресу, не підозрюючи про глобальну акцію на її підтримку, Надя демонструє зараз на наших очах таку мужність і звитягу, які входять у Історію сяючою вершиною людського духу і мужності.

  Україна — не Росія і цей факт чи не щодня получає все нові і нові підтвердження. Якщо для сучасної України героїнею є мужня Надя Савченко, то Росія тоже має своїх новоявлених героїв. Отлічнік боєвой і політічеськой подготовки, який несе службу на російській військовій базі в Гюмрі, на території Вірменії, Валєра Пермяков рішив дєзєртірувать і втік з караулу з оружієм в руках. Щоб не оставлять свідєтєлєй, розстріляв мирну вірменську сім’ю з шести чоловік, але на немовляткові автомат заклинило. То герой Пермяков рішив заколоти дитинку багнетом. Трагедія ця потрясла всю Вірменію, а відмова Москви видавати Пермякова вірменському правосуддю визвала масові протести небайдужих вірменських громадян. В акціях коло військової бази пройшли сутички з поліцією, в яких постраждало більше десяти чоловік. Дід абсолютно не здивувався, коли побачив як яростно вата защищає свого героя Пермякова — яка вата, такі і герої. Хуйло винуждєн блюсті імперскоє велічіє Росіі і видавати того ублюдка вірменам явно не намерен. У презідєнта Арменії Сержа Саргсяна ситуація ще більщ щекотліва — по ідеї нада займати принципову позицію вимагаючи в Хуйла видачу Пермякова, бо іначе добрі вірменські гражданє його просто не поймуть.

  Стас,
  6d3b141
  • Ну ты, Ст.А. Сю, ж и звиздрбол(ка) ж жаш!

   Кулявлоб,
   35cd900
 6. куле прямо в лоб

  Твои слова мне, как лекарство,
  Как Дед Морозу красный нос!
  Запор излечивают классно —
  Прочту и мучает понос.

  Тому, кому мешаю

  Лишь тут, в стихах, в своей тарелке,
  Сыр в масле, я как лещ под пиво.
  Но стоит выйти и свет меркнет,
  Наверно, это справедливо….

  На форумах и в клубах «мудрых»
  Для многих я — тряпица красная.
  Лишь появлюсь — и грязи груда,
  И обвинения напрасные…

  Мешаю? Нарушаю что-то,
  Веду себя, не угождая?
  На СТАСА ник у многих рвота,
  Но я такой — предупреждаю!

  Тупица ты отвратной масти,
  Чем грязным языком чесать там,
  Помыл бы лучше с мылом пасть,
  Быть может, было б меньше мата???

  Стас,
  8f80675

Добавить комментарий: