Хроники Александрии

На тиждень, на місяць, до кінця зими…

, 2.01.2015

Як повідомлялося раніше, Кабінет Міністрів 8 грудня на місяць продовжив дію надзвичайних заходів на ринку електроенергії. Відповідно ДП „НЕК „Укренерго” 12 грудня ввело графіки обмеження електричної потужності з 8.00 до 11.00 та з 16.00 до 22.00 на величину 2116 МВт, повідомила тоді прес-служба компанії.

Але вже за декілька днів через низьку ефективність введених графіків обмеження потужності „Укренерго” дало команду на застосування нових графіків аварійних відключень — в обсязі вже 3124 МВт, тобто на величину дисбалансу потужності в ОЕС України. Цей дисбаланс між виробництвом і споживанням електроенергії виник внаслідок відключення за аварійними заявками 29-ти електрогенеруючих одиниць, з яких 20 відключені через низькі запаси вугілля, а також через недостатність гідроресурсів для ГЕС. Втім, цифра дисбалансу в подальшому весь час називалась різною.

А на одному з останніх засідань громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості заступник міністра Олександр Светелик заявив, що „віялові відключення електроенергії можуть продовжитись до кінця зими”. За його словами, щодня Україні не вистачає 3 млн, кВт.

Прем'єр-міністр України А. Яценюк поставив завдання профільним міністерствам та відомствам зменшити кількість віялових відключень по Україні до Нового року. Він також заявив, що відключення електроенергії споживачам повинні відбуватись рівномірно по всій території країни, у тому числі й на тимчасово непідконтрольних українській владі,

„Окремо вимагаю від міністерства й органів місцевої влади припинити освітлювати реклами, державні будівлі, центральні вулиці. Тоді, коли вся країна перебуває у темряві, у нас в окремих регіонах — світлові феєрверки, що є недопустимим”, — сказав Яценюк.

Крім цього, Міністерству енергетики і вугільної промисловості доручено чітко і своєчасно інформувати населення про те, коли і на який час буде відключатись електроенергія. Кілька днів тому працівник редакції „Олександрійського тижня” спробував дізнатись, наскільки завдання стосовно інформування виконується у межах Олександрії. Тоді з цього нічого не вийшло: графік відключень, розміщений на офіційному сайті ПАТ „Кіровоградобленерго”, або носив загальний характер, або ж „відставав від життя”, тобто запізнювався на добу. Декілька разів сайт просто був недоступний (цілком можливо, що через надмірну кількість споживачів, які звертались до нього одночасно).

Дещо прояснив ситуацію головний інженер Олександрійського району електричних мереж ПАТ” Кіровоградобленерго” Володимир Сіренко. За його словами, опубліковані на сайті графіки справді носять узагальнений характер, оскільки ситуація може змінитись протягом якихось 15-ти хвилин: наприклад, з Києва з „Укренерго” надходить команда диспетчеру Дніпровської енергосистеми про зменшення потужності на певну величину, той доводить її до обленерго і далі — по ланцюжку відбувається відключення протягом лічених хвилин. Також наш співрозмовник підтвердив, що величина обмежень, які доводяться до „Кіровоградобленерго”, теж щоразу змінюється.

Що стосується нашого міста, головний інженер повідомив, що вимушених відключень зазнають поки що переважно периферійні мікрорайони Олександрії — такі, як район 8-ї школи, Бадина, Перемога й інші. Причому в різні періоди: наприклад, з 8.00 до 11.00, з 13.00 до 15.00, 3 15.00 до 17.00, з 19.00 до 21.00. Втім, вказані години пік приблизні, оскільки, як було вже зазначено, крім них можливі ще й команди на відключення електроенергії зі столичного „Укренерго”, попередив головний інженер Володимир Сіренко. Якою буде ситуація найближчим часом, він не прогнозує.

До речі, коли вже готувався до друку даний матеріал, інформація про планові й аварійні відключення в Олександрії на сайті „Кіровоградобленерго” стала доступнішою і цілком вірогідною. Можливо, на виконання Міненерговугіллям поставленого перед ним завдання?

О. Іванченко

Комментарии:

Добавить комментарий: