Хроники Александрии

Попередження незаконних заволодінь

, 25.11.2014

Захист автомобілів — це особиста справа автовласників. Найчастіше незаконні заволодіння транспортними засобами відбуваються з допущення самих власників.

Досвідченому злочинцю знадобиться лише декілька хвилин на те, щоб проникнути в автомобіль і завести двигун. Тому навіть якщо ви збираєтесь трохи відволіктися, вживайте заходи, щоб повернувшись, виявити свій автомобіль на попередньому місці, а краще всього — поставте його на стоянку, яка охороняється і є також непоганою альтернативою для тих автошанувальників, які не мають гаража і які в нічний час залишають автомобіль поблизу свого помешкання.

Як же все ж таки вберегти свій транспорт від посягання автокрадіїв? Сигналізація на автомобілі — це добре, але тільки в тому випадку, коли він знаходиться у полі зору. Ефективність такого захисту — сумнівна, тим більше, що для „профі” зняття автомобіля з сигналізації — справа техніки, причому, секундна справа. „Замки” на кермо, коробку передач і т. п. — це вже щось. Однак, зупиняючись біля магазину або будь-якої установи на короткий час, ви навряд чи будете замикати перераховані механізми свого автомобіля, а викрадач, стежачи за вами, тільки й чекає такого промаху. Системи супутникового стеження — досить ефективні для виявлення викраденого автомобіля, але й відчутно накладні для власника. Таким протиугінним засобом можуть похвалитися одиниці.

Що ж залишається? Можна порадити змішані системи захисту від угонів. Але при цьому найбільш раціональним буде залишати машину на стоянці, що охороняється. Якщо ж ви повернулися до місця, де ще не так давно стояв ваш автомобіль, а тепер це місце порожнє, негайно телефонуйте за номером „102”, повідомивши співробітникам міліції всю відому інформацію про викрадення.

Тож щоб запобігти викраденню свого авто: користуйтеся гаражем; не залишайте в машині ключів, не залишайте відкритими дверцята та вікна, щоб не провокувати схильну до крадіжки людину. Коли залишаєте машину — вимикайте двигун; використовуйте сигналізації, що відкривають не всі двері, а тільки водійську, щоб уникнути, наприклад, розбійного нападу; ні в якому разі не залишайте в машині документів, грошей, цінних паперів та інших важливих речей; не варто зупинятися вночі на трасах, особливо в безлюдному місці, зупиняйтеся лише на стаціонарних постах ДАІ; не користуйтеся послугами сумнівних СТО, не залишайте свої автомобілі з ключами малознайомим майстрам чи співробітникам автостоянок.

Останнім часом в м. Олександрії кількість викрадених авто значно збільшилась. Так, залишаються два нерозкритих н/з, а саме автомобілів „ДеуМатіз” д. н. з АН1003МН та ВАЗ-21104 д. н. з ВІ4534 ВА. У разі володіння корисною інформацією стосовно даних автомобілів телефонуйте „102”.

А. І. Щеглов, інспектор з технічного нагляду ВДАІ з обслуговування м. Олександрії, мол. лейтенант міліції

Комментарии:

Добавить комментарий: