Хроники Александрии

Чи почує влада профспілки?

, 19.11.2014

15 жовтня профспілки України, у тому числі делегація від Кіровоградщини, провели попереджувальну акцію протесту біля Кабінету Міністрів України. Причинами проведення акції, як зазначається, стали підвищення цін і тарифів, стрімке зростання інфляції та безробіття, зниження реального розміру доходів і в першу чергу — зарплати, що викликає загострення напруження в трудових колективах. Профспілки наполягають на відміні політики заморожування зарплат, пенсій, бо саме це породжує бідність, створює гігантський розрив між українськими реаліями та європейськими стандартами. На жаль, наміри щодо скорочення бідності серед працюючих, зростання легальної зайнятості не знайшли місця в урядових планах.

Профспілки звернулись до керівництва держави з вимогами щодо соціально-економічного захисту людини праці. Чому влада досі не відповіла на вимоги профспілок? На це та інші актуальні питання дали відповідь голова Федерації профспілок України Григорій Осовий та інші учасники прес-конференції на тему: „Профспілки висунули протесті вимоги — як відреагувала влада?”, яка відбулась 21 жовтня в інформаційній агенції „Укрінформ”. Як повідомив Григорій Осовий, минуло більше тижня після того, як профспілки провели Всеукраїнську попереджувальну акцію протесту та передали свої вимоги в Адміністрацію Президента України, Верховну Раду і Кабінет Міністрів. При врученні вимог, листів і звернень уповноважені особи запевнили, що профспілки будуть почуті, і на відповідні вимоги буде реакція перших осіб. Але ФПУ досі не отримала відповіді на свої звернення. Виявилося, що у цих перемовинах найбільш слабкою ланкою став уряд”.

Тому, підкреслив голова ФПУ, профспілки закликають уряд невідкладно розпочати діалог із соціальними партнерами з метою визначення завдань та механізмів реалізації основної мети реформ — досягнення європейських стандартів життя, соціального розвитку і створення ефективного виробничого та трудового потенціалу України. Він зазначив, що свої вимоги до Кабінету Міністрів України з питань захисту соціально-трудових прав та інтересів працівників спілчани ухвалили на Всеукраїнському форумі профспілок, що відбувся раніше — 7 жовтня у Києві, у Всесвітній день дій за гідну працю. Під час форуму обговорювалося питання протидії жорсткому антисоціальному наступу на права та інтереси людини праці. Чекали тоді на форумі й керівників держави. Але не дочекались.

А 15 жовтня, напередодні Міжнародного дня боротьби з бідністю, під стінами Кабінету Міністрів України зібралися більше п'яти тисяч представників з усіх регіонів країни — члени профспілок від 60-ти галузей промисловості і бюджетної сфери. Серед них були шахтарі, залізничники, медики, освітяни, атомники, комунальники, працівники культури та інші. Люди в законний спосіб висловили своє обурення діями влади, її останніми рішеннями, що ведуть більшість працюючих до зубожіння. Григорій Осовий подякував тим ЗМІ, які чесно і об'єктивно висвітлювали цю подію, проте жодна державна теле- та радіомовна компанія не звернула на профспілкову акцію уваги. У той же час телеграми солідарної підтримки надійшли мітингувальникам від Міжнародної конфедерації профспілок, Загальноєвропейської ради МКП і Європейської конфедерації профспілок. Як підкреслив профспілковий лідер, акція була попереджувальною і не мала жодного політичного забарвлення. За рішенням її учасників, до Адміністрації Президента України, Верховної Ради і Кабінету Міністрів України були делеговані три групи від Всеукраїнських профспілок і територіальних об'єднань, щоб передати вимоги трудящих.

В Адміністрації Президента України підтримали профспілкову пропозицію щодо необхідності підвищення рівня соціального діалогу. За домовленістю сторін, відтепер профспілки регулярно інформуватимуть главу держави про хід виконання Генеральної угоди як інструмента соціального діалогу, а також братимуть участь у роботі Комітету соціально-економічних реформ. „Ми домовилися, що найближчим часом команда Президента презентує для професійних спілок „Стратегію реформ-2020”, і відповідно після презентації буде визначено алгоритм співпраці як профспілок безпосередньо в реалізації цієї стратегії, так і тристоронніх органів”, — зазначив голова ФПУ. При цьому профспілковий лідер додав: у профспілок є достатньо пропозицій стосовно того, щоб конституційні права у сфері праці та соціального захисту були не просто декларовані, а запроваджені механізми реалізації таких прав.

Під час зустрічей у Верховній Раді і КМУ делегати від профспілок поставили вимоги до керівництва про те, що при формуванні Держбюджету на 2015-й рік необхідно передбачити: встановлення обгрунтованого прожиткового мінімуму та збільшення мінімальної зарплати і мінімальної пенсії до рівня, не нижчого від показника інфляції у поточному році. Це дозволить зберегти купівельну спроможність громадян. Натомість уряд у проектних розрахунках Держбюджету на наступний рік закладає таке підвищення лише на рівні 5-ти відсотків (у той час, коли рівень інфляції станом на жовтень ц. р. майже втричі більший). Такі наміри уряду лише призведуть до подальшого зубожіння людей. Водночас зазначається, що вимоги, вручені уповноваженою делегацією від імені протестувальників до Кабінету Міністрів, так і не були розглянуті.

Чого ж вимагають профспілки від влади? Перш за все, наголосив Григорій Осовий, відкликання законопроекту про реформування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування, який уряд розробив і вніс до Верховної Ради без погодження із соціальними партнерами і який фактично знищує існуючу систему соціального захисту. „Завдяки принциповій позиції профспілок цей ганебний законопроект так і не був прийнятий депутатами цього скликання, що ми вважаємо своєю перемогою, — заявив голова ФПУ. — Ще одним важливим результатом дій пр9фспілок є звернення керівництва Адміністрації Президента до Національної тристоронньої соціально-економічної ради з пропозицією щодо опрацювання реформи соцстраху на тристоронній основі із залученням усіх сторін соціального діалогу. За ініціативи профспілок, які неодноразово вносили свої пропозиції щодо необхідності створення дієвого механізму забезпечення в Україні прав і свобод людини, Президент України 15 жовтня видав Указ про розроблення Національної стратегії у сфері прав людини, яким доручив Уряду вже до 1 січня наступного року розробити проект цього документа із залученням інститутів громадянського суспільства, найчисленнішим з яких є профспілки”.

За словами Григорія, Осового, профспілки наголошують на необхідності проведення найближчим часом зустрічі Прем'єр-міністра з керівниками національних профоб'єднань з метою привернення уваги керівника Уряду до проблем трудящих та посилення взаємодії Уряду і профспілок. У профспілок своє бачення шляхів вирішення вимог, висунутих трудівниками, експертні напрацювання фахівців апарату Федерації профспілок України щодо законодавчого врегулювання урядових рішень, які не сприяють розвитку соціального діалогу, звужують соціальні права і гарантії щодо захисту інтересів працівників.

Які подальші кроки планують профспілки, щоб змусити владу прислухатись до їхнього голосу? „Уряд сам визначив своє ставлення, бо, очевидно, він приділяє більше уваги електорату, ніж тому, щоб знайти час для обговорення питань, які піднімали трудівники, — зазначив профспілковий лідер. — Нам прикро, бо в соціальному діалозі є чітка тріада учасників — профспілки, роботодавці, Уряд. І це є формулою для всіх Європейських країн. І після підписання Угоди про асоціацію ігнорувати соціальний діалог — означає проявляти політичну, соціальну і функціональну незрілість. Профспілки наразі не мають намірів продовжувати акції протестів в активній формі, однак уже під час наступного засідання Президії ПФУ визначатимуться з подальшою тактикою дій у діалозі з урядом. У профспілок арсенал потужний, він базується на національному законодавстві та включає в себе не тільки мітинги та протести, але й ведення колективних переговорів, проведення страйків, які можуть бути на підприємствах як на галузевому, так і на національному рівні”.

Підготував О. Наріжний

Комментарии:

 1. Важко собi уявити щоб тi, хто досягае мети за допомогою лома i сокири зненацька почули вимоги якiхось там трудiвникив…

  СОВРЕМЕННИК,
  b46423a
 2. «Сегодня одна женщина из Германии ответила знакомой с Украины, которая радовалась введению новых санкций против России. Привожу текст дословно: «Светлана, вы с таким восторгом пишите о санкциях против России, а я вам хочу немного поделиться мнением европейцев,тех, которые ходят на выборы и на различные дискуссии, которые проводятся разными партиями. Если вы думаете, что Украину здесь ждут не дождутся, когда вы в Европу вступите, то вы ошибаетесь. Нормальным людям этого не надо! Мы устали от проблем других стран. И локомотивом быть уже мы не хотим. У нас своих проблем достаточно. Возмущение и нетерпение нарастает. Правительство вынуждено прислушаться к людям. Немцы невероятно терпеливые, они не идут на баррикады, как французы к примеру, но сейчас стремительно растёт недовольство политикой Frau Merkel и именно по отношению к России, с которой хотят немцы нормальные отношения. И отношение к Америке меняется в худшую сторону. Если вы думаете, что из Европы к вам потекут деньги рекой, то вы должны поинтересоваться проблемами таких стран как Греция, Италия, Болгария, Румыния, Португалия. А это все европейские страны. Вот только Украины не хватает! Не обольщайтесь! Немцы работают очень напряженно, очень много страдают от психического и физического истощения. Депрессия накрыла уже миллионы. Пенсионный возраст подняли до 67-ми. Налогами нас просто душат. Хотите жить хорошо? Тогда работайте, а не разоряйте свою страну. Взрывать и жечь легче, чем строить. Германия уже пережила фашизм и не горит желанием «сродниться» с вашими правосеками. Видимо, у вас не показывают по телевизору, как здесь в Германии заулюлюкали Меркель и митинги в поддержку России. Жаль, вы живёте в выдуманном мире где ложь, злоба и убийства на первом плане. Если вы владеете английским или немецким, то почитайте новости в оригинале! Очень многое вас удивит…» (С)

  СОВРЕМЕННИК,
  2f65bc6
 3. приблизительно тоже мне написала подруга из англии , а из польши наша землячка подтверждает вот такое :

  19:41

  На
  днях на международном канале Общественного телевидения Польши TVP
  Polonia прошла политико-аналитическая передача, в ходе которой была обнародована карта возможного раздела Украины. Польские специалисты заявили, что только раздел этого государства «прекратит мучения» жителей этих регионов.
  Итак, согласно карте, к Румынии должна отойти Черновицкая область, тогда как Новороссия в ее исконных пределах должна стать частью России.
  Речь идет об Одесской, Николаевской, Днепропетровской, Харьковской,
  Запорожской, Херсонской, и, разумеется, Луганской и Донецкой областях.
  При этом самой Польше должны достаться 5 областей бывшей Украины: Львовская, Ивано-Франковская, Закарпатская, Волынская и

  навка,
  386db44
 4. Украине достанутся только 7 областей, среди которых и наша Кировоградская. Вот такое мнение у » наших союзников». Все раздерибанить только себе, вот вам и друзья.

  навка,
  386db44
  • За всё придётся платить. Полякам за то «масло», что они подливали в огонь майдана, имея при этом вполне определённые цели. Причём, платить будут не порошенки с коломойскими, а мы с вами, хоть и не скакали…

   СОВРЕМЕННИК,
   2f65bc6
 5. это точно

  навка,
  72f1465
 6. смогут ли понять украинцы друг друга., ответ http://podrobnosti.ua/society/2014/11/23/1004257.html

  навка,
  e6ccbac
 7. новые реформы Киевского мэра
  23 ноября. Украина из-за обострения отношений с Россией хочет отказаться от Деда Мороза. Его мэр Киева Виталий Кличко посчитал пережитком советских времен, передает «МИР 24».

  Поздравлять жителей столицы теперь будет не Дед Мороз, а Святой Николай. 19 декабря на территории заповедника «София Киевская» откроют его новогоднюю резиденцию. Прямо как у Санта-Клауса — именно в этого персонажа образ святого трансформировался на Западе.

  В отличие от Деда Мороза Санта носит очки. На голове у него колпак, а не боярская шапка. Борода и шуба короткие, а вместо валенок — сапоги. Ездит на оленях, а не тройке лошадей. Входит не через дверь, а через каминную трубу. И подарки оставляет не под елкой, а в носках, подвешенных к камину. И самое главное — никакой внучки у Санты нет.

  Так что вместе с Дедом Морозом персоной нон грата станет и Снегурочка. Под новогоднее эмбарго попала и знаменитая песня «В лесу родилась елочка». Мелодия для Санты — это «Джингл Беллз».

  навка,
  6866a5c
  • Во как! Ну что ж. Лиха беда начало! Там ума палата… Похоже, что это только цветочки, ягодки впереди.

   СОВРЕМЕННИК,
   f426e39
 8. В Киеве Леню Космоса заменили на Виталю Тормоза. Параллельно с заменой толстых задниц над теми же самыми золотыми унитазами

  АЛЕКСАНДР,
  ac58bf1

Добавить комментарий: