Хроники Александрии

Ремонтують внутрішньобудинкове електрообладнання

, 22.10.2014

Комунальне підприємство „Житлогосп” продовжує виконувати планові роботи з підготовки міського житлового фонду до осінньо-зимового періоду. Як поінформував місцеві ЗМІ головний інженер Підприємства Сергій Ананьев, уже наближається до завершення такий з підвидів цих робіт, як ревізії та ремонти електрообладнання багатоповерхових будинків. За словами керівника, загальні заплановані обсяги наразі вже виконані на 85 відсотків.

С. Ананьев навіть організував своєрідну виїзну прес-конференцію для журналістів, які мали змогу у присутності представників „Житлогоспу” та підрядника ремонтних робіт приватного підприємства „Грант-житло” оглянути відремонтовані електрощитові, розташовані у підвалах та на сходових майданчиках багатоповерхівок, а також поставити спеціалістам-єнергетикам різні практичні запитання.

Мета таких робіт — електробезпека при користуванні електроенергією споживачами-мешканцями будинків, а також підвищення надійності електропостачання у зимовий період. У свою чергу, головний інженер „Житлогоспу” звернувся через присутніх представників місцевих ЗМІ до жителів з проханням дуже відповідально поставитись до користування електроенергією в осінньо-зимовий період. А саме: не допускати перенавантаження внутрішньобудинкових мереж, особливо — у години пікового споживання електроенергії. Це особливо актуально у наш час, який обіцяє бути доволі складним щодо централізованого теплопостачання, внаслідок чого багато хто з мешканців вдаватиметься до додаткового обігріву квартир електронагрівачами. Отож, як радять спеціалісти-енергетики, безперебійне і безаварійне електропостачання споживачів можливе лише тоді, коли сумарна електрична потужність всіх одночасно ввімкнених приладів в одній квартирі (втім, ця норма стосується і приватних будинків) не перевищуватиме так званої нормативної договірної потужності — трьох кіловат. Вирахувати сумарне навантаження в помешканні неважко: споживана максимальна електрична потужність зазначається на кожному електроприладі.

А от чого дуже не радять енергетики, це самостійно і несанкціоновано втручатись у схеми електричного забезпечення, як то: замінювати в електрощитових автоматичні вимикачі на потужніші, аби ті витримували більші навантаження, використовувати некалібровані електрозапобіжники, вдаватись до різних недопустимих перемикань схем тощо. Така самодіяльність неминуче призведе до непередбачуваних наслідків: аварійного вимикання електроенергії на всьому сходовому майданчику, у під'їзді чи й в усьому будинку. Або ще гірше — до пожежі, застерігають фахівці.

О. Наріжний

Комментарии:

Добавить комментарий: