Хроники Александрии

Поділіться своїм теплом

, 18.10.2014

Волонтери, які опікуються переселенцями з Донецької та Луганської областей, розпочали акцію по збору теплих речей. Оскільки багато переселенців змушені були залишити рідні домівки буквально в чому були, сьогодні є гостра потреба у теплому осінньому одязі та взутті для дітей різного віку та дорослих. Також вкрай необхідні постільна білизна, подушки та ковдри. Багато олександрійців уже відгукнулися на заклик і поділилися необхідним одягом, взуттям та домашнім скарбом. А Павло Царевський, віце-президент Всеукраїнського об'єднання „Українське капеланство”, допоміг продуктами харчування, завдяки чому були сформовані продуктові набори, які видаються новоприбулим переселенцям.

Волонтери складають списки переселенців та їхніх потреб. На даний час по допомогу звернулися понад 60 осіб — дітей та дорослих. Співпрацюють добровільні помічники і з управлінням праці — звідти спеціалісти направляють переселенців до волонтерів. Буває, і самі жителі сходу України долучаться до волонтерського руху. Наприклад, Ірина з Луганська, мати двох дітей, яка проживає з родиною в Перемозькому мікрорайоні. У Луганську жінка працювала майстром котельні на підприємстві „Теплокомуненерго”. її чоловік — головний інженер на одному з Луганських заводів. Родина приїхала до Олександрії в середині липня — до друзів, які раніше зупинилися в нашому місті. Живуть на заощадження, але невдовзі вже збираються додому, принаймні подумки. Ірина говорить, що з негативним ставленням до себе в Олександрії не стикалася — ніхто не дорікав, не обзивав і не гнав назад на Донбас, навпаки, всі ставляться з розумінням та співчуттям. І це добре, адже переселенці виїхали не в Крим, не в Росію, а в центр своєї країни, розраховуючи, що свої в біді не залишать. І, як видно, не помилилися. Ірина активно допомагає волонтерам — сортує та розкладає речі, записує потреби переселенців, допомагає в пошуках житла. За її словами, зараз найбільша проблема з теплим взуттям, ковдрами та посудом: у деяких переселенців усього лише одна маленька каструлька на декілька сімей, у якій готують їжу по черзі. Здебільшого приїздять сім'ї з дітьми, бабусями та дідусями. Багатьом з них довелося покинути все нажите. Волонтер Наталія розповідає, що у геріатричному пансіонаті поселили жінку, Галину Василівну. У неї на руках немає” навіть трудової книжки, тож пенсіонерка не може оформити пенсію. У пункт видачі одягу жінка прийти не змогла — не було в чому, а в той день різко похолодало і лив дощ. Коли все-таки дісталася до колишнього універмагу „Жовтневий”, де в офісі громадської організації „Нова Хвиля” волонтери видавали речі, дівчата підшукали їй теплий одяг та взуття, і розчулена жінка аж розплакалася. А ось молоденька мама Оксана прийшла до „Жовтневого” з донькою-немовлятком у візочку. Оксана говорить: поки що додому, до рідного Перевальська, вертатися не можна: у центрі міста танки. Мама Оксани влаштувалася в Олександрії на роботу, а сама Оксана вже оформила виплату дитячих грошей, живе родина з трьох поколінь у зйомній квартирі. До речі, переселенці бідкаються, що зі зйомом житла існують великі проблеми.

Збір та видача речей для переселенців із зони АТО відбувається в офісі громадської організації „Нова Хвиля” — на другому поверсі колишнього універмагу „Жовтневий” по проспекту Леніна навпроти будівлі міської ради.

Потрібні волонтери. Отже, якщо хочете і можете допомогти — звертайтеся безпосередньо за вказаними координатами або за телефоном: 096-344-11-52 (Наталія). Не залишайтесь байдужими, допоможіть нашим співгромадянам.

О. Маріїнська

Комментарии:

Добавить комментарий: