Хроники Александрии

Споживання газу скоротиться на 50%

, 9.09.2014

На обласній колегії була підтверджена інформація про майбутні проблеми з газопостачанням, повідомив міський голова С. Цапюк на засіданні виконавчого комітету міської ради. І до цього Олександрія вже почала готуватися, за що її, зі слів мера, ставлять у приклад іншим містам області. Але й нашому місту є до чого прагнути — скоротити споживання газу потрібно не менше, як на 50% у порівнянні з минулим опалювальним сезоном. Ситуація в місті та області ускладнюється тим, що запасів вугілля для бюджетної сфери практично немає, а надії на електричне опалення також примарні -Кіровоградщині вже доведені ліміти споживання електроенергії. На розширеній нараді з питань готовності міста до опалювального сезону бюджетні організації Олександрії погодилися з необхідністю скорочення споживання газу. У разі виникнення критичної ситуації з газопостачанням в опалювальний період, приміром, у галузі охорони здоров'я вже розроблено ряд заходів, таких як розміщеняя кількох невеликих закладів в одному приміщенні, а також спорудження у Дитячій лікарні та Міській лікарні №1 автономних котелень на твердих видах палива.

„Наше основне завдання — скоротити споживання газу бюджетними організаціями, щоб забезпечити теплом жителів міста — мешканців багатоквартирних будинків та приватного сектору”, — підкреслив міський голова. Також С. Цапюк звернувся до олександрійських підприємців: „Один із найбільш вигідних сьогодні напрямків бізнесу — вкладання коштів у будівництво котелень на альтернативних джерелах енергії та продаж тепла бюджетним організаціям та населенню. Такому бізнесу гарантується „зелене світло” і наша підтримка. Це вигідний бізнес: бюджет розраховується за енергоносії на 100%, заборгованості немає. Крім того, підприємцям, які продаватимуть населенню та бюджетникам теплоенергію, згідно з Постановою КМУ, компенсуватиметься різниця у тарифах”.

Інвестиційне запрошення розміщено на сайті міської ради. Один потенційний інвестор уже відгукнувся — організація зі Львова будуватиме у нашому місті дві котельні, які обіцяє здати в експлуатацію вже до початку опалювального сезону: у районі Міської лікарні №1 та Дитячої лікарні.

О. Маріїнська

Комментарии:

Добавить комментарий: