Хроники Александрии

Леніна списати. Під знамена Євросоюзу — шикуйсь!

, 29.08.2014

П'ятнадцятого серпня відбулася чергова (вісімдесята) сесія Олександрійської міської ради. Як зазвичай, перед початком пленарної роботи за порядком денним депутати мали можливість озвучити свої запити і звернення за дорученнями жителів міста. Зокрема, представник фракції Партії промисловців і підприємців В. Голобородько торкнувся гострого питання реорганізації комунального підприємства „Книжковий світ”, апелюючи до міської влади про те, що нібито дане підприємство, яке здійснює торгівлю друкованою продукцією та канцтоварами, не є збитковим, і тому може працювати й далі. Його колега по фракції депутат Є. Сайко, також звертаючись до міської влади, запропонував відшукати кошти на ремонт дорожніх покрить поблизу міської Дитячої лікарні. По закінченні їхніх виступів перший заступник міського голови Людмила Давиденко дала коментарі стосовно обох звернень. Вона зокрема заперечила твердження про рентабельність згаданого комунального книжкового магазину, а відтак, на її переконання, недоцільно міському бюджету надалі покривати збитки такого підприємства. А стосовно горезвісної дороги біля дитячого лікувального закладу вона нагадала депутату Сайку, що він Сам — також влада, і не зайве було б спочатку пригадати всю давню передісторію з недоброякісним ремонтом даної дороги ще за попередньої міської влади та розібратись з тими 1,3 мільйона гривень, що витрачені були з місцевого бюджету на той самий „ремонт”… (Під час обговорення теми книжкового магазину з задніх рядів пролунали, невідомо кому адресовані, вигуки „Ганьба!” від одного-двох радикально налаштованих громадських ватажків. Але вигуки здавались не надто дружними і переконливими).

А депутата від Комуністичної партії І. Бугайченка дуже цікавило інше питання: оскільки у черзі денній засідання значиться проект рішення про списання з балансу знесених на початку року пам'ятників Леніну, чи справді вони перебували на якомусь балансі?

„Адже досі нас запевняли у протилежному, тому я пропоную не давати дозволу на їх списання доти, доки не буде з'ясована остаточно їхня балансова вартість і доки не буде відповідної інформації з міліції”, — наполягав депутат. Головуючий на сесії Степан Цапюк на це зауважив, що деяка інформація все ж є: стосовно руйнування бронзових „Іллічів” міліція нібито відкрила кримінальне провадження за фактами хуліганства.

У ході роботи над питаннями порядку денного міська рада затвердила звільнення Ольги Чумак з посади заступника міського голови за станом здоров'я. Після розгляду подання Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області та заяви громадян, депутати затвердили список присяжних засідателів по м. Олександрії для роботи в Олександрійському міськрайонному суді у кількості 40 осіб.

Начальник фінуправління Олена Грищенко прозвітувала перед депутатським корпусом про виконання міського бюджету за перше півріччя 2014 року, після чого до нього були внесені зміни на поточний рік. Так, з метою впровадження енергозберігаючих технологій 990 тисяч гривень спрямували на встановлення нових металопластикових вікон у загальноосвітніх навчальних закладах міста і 214 тис. грн. -у закладах охорони здоров'я. Крім цього, 215 тис. грн. у вигляді субвенції підуть на відновлення приміщення поліклініки дитячої лікарні у м. Слов'янську Донецької області, яка зазнала пошкоджень внаслідок бойових дій.

КП „Книжковий світ” все-таки не оминула реорганізація: депутати проголосували за його приєднання до іншого комунального підприємства аналогічного профілю — „Світоч-книга”.

„З метою залучення широких верств населення до масового спорту, популяризації здорового способу життя, реалізації здібностей обдарованої молоді затвердити на 2014-2016 роки міську цільову програму розвитку фізичної культури І спорту” — таким був ще один проект рішення, проголосований депутатами. А громадське об'єднання „Славутич” отримає фінансову підтримку завдяки затвердженій депутатами міській програмі з забезпечення його діяльності з охорони громадського порядку та державного кордону. Свого часу це формування було створене з метою сприяння міському відділу внутрішніх справ, Олександрійській міській раді та її виконавчим органам у запобіганні та припиненні кримінальних і адміністративних правопорушень, захисті життя і здоров'я мешканців територіальної громади.

На завершення, мабуть, варто згадати ще один цікавий проект рішення, внесений депутатом від Партії „УДАР” Світланою Віряскіною: „Відповідно до ст.25 Закону України „Про місцеве самоврядування”, з метою виховання у населення європейських цінностей, доручити виконавчому комітету міської ради визначити місце розташування флагштока з прапором Європейського союзу на Європейській площі та розробити план заходів з установлення та підняття прапора ЄС”. Проект також був схвалений депутатами.

У ході роботи сесія розглянула і винесла рішення з понад п'ятдесяти земельних питань, а також ухвалила текст звернення до народного депутата України, голови партії „Громадянська позиція” Анатолія Гриценка. Цей лист став відповіддю на поширювану деякими мешканцями міста і одним з народних депутатів від згаданої партії інформацію голові Кіровоградської ОДА стосовно ряду неправомірних дій Олександрійської міської влади нинішнього скликання та необхідності дострокового припинення повноважень міського голови. На переконання депутатського корпусу Олександрійської міської ради, така інформація далека від дійсності, і її поширення не має правових підстав. Зважаючи на це, міська рада у своєму зверненні до голови партії „Громадська позиція” Анатолія Гриценка просить дати відповідну оцінку діям його однопартійця.

О. Іванченко

Комментарии:

  1. Кто знает фамилии и что представляют эти 40 человек народных заседателей?

    навка,
    4703dda
  2. Штаны протирають только)

    а,
    3154983

Добавить комментарий: