Хроники Александрии

Операція „Мак”

, 19.08.2014

Одним із видів злочинів проти здоров'я населення є злочини з незаконним обігом наркотичних засобів і сильнодіючих отруйних речовин та прекурсорів. З метою профілактики незаконного обігу наркотиків, виявлення та знищення незаконних посівів снодійного маку та конопель, запобігання фактам незаконної торгівлі наркотичною сировиною та її транспортуванню в період з квітня по вересень 2014 року на території Олександрійського району проводиться оперативно-профілактична операція „Мак-2014”.

Як тільки навесні прогріває сонечко, деякі громадяни починають висаджувати на своїх присадибних ділянках гарні рослини (снодійний мак), з яких потім виготовляють сильнодіючі наркотичні отруйні речовини. Для когось мак потрібен, щоб пекти пиріжки, а інші особи свідомо вирощують цю рослину з метою збуту для отримання „легкого прибутку”. Тому, враховуючи наслідки, які можуть бути завдані життю та здоров'ю громадян, законодавством України (кримінальним та адміністративним) категорично заборонено вирощувати у себе на присадибній ділянці чи на власному полі снодійний мак чи коноплю, навіть для пиріжків. Працівники Олександрійського районного відділу міліції постійно ведуть боротьбу із особами, які вирощують наркотичні рослини та намагаються їх збувати.

Під час операції проводяться обстеження присадибних ділянок на предмет незаконних посівів маку чи конопель, а винуватці будуть притягнені до відповідальності згідно з чинним законодавством. Тож, згідно зі ст. 106-2 Адміністративного кодексу, за незаконний посів та вирощування маку в кількості від 1 до 100 рослин та конопель в кількості від 1 до 100 рослин тягне за собою покарання у вигляді штрафу від 306 до 1496 грн. з конфіскацією незаконно вирощених наркотичних рослин.

Згідно зі ст. 310 ч.1 Кримінального кодексу України, за незаконний посів та вирощування снодійного маку в кількості від 100 до 500 рослин та конопель від 10 до 50 рослин тягне за собою покарання у вигляді штрафу до 850 грн., або арешту на строк до 6 місяців, або обмеженням волі до 3 років.

Шановні мешканці району! Власники чи користувачі земельних ділянок! Якщо у вас на ділянці з'явились снодійний мак або конопля, то негайно вирвіть, спаліть та знищіть їх, не чекаючи відвідин працівниками міліції, що тягне за собою вищевказану відповідальність.

А. Чередніченко, інспектор по РН та ГФ Олександрійського РВ, лейтенант міліції

Комментарии:

Добавить комментарий: