Хроники Александрии

Бронежилет — за депутатські кошти

, 31.07.2014

ініціативна група з числа командного складу військової частини №2269, дислокованої в Олександрії, виступила з проханням забезпечення засобами захисту (бронежилетами) військовослужбовців, призваних на службу з охорони важливих і державних об'єктів. і Як зазначив військовий комісар Сергій І Сидоренко, з такою метою з м. Олександрії, Олександрійського та Петрівського районів до 17-го Кіровоградського батальйону територіальної оборони було мобілізовано близько восьмидесяти осіб. Більшість з них охороняє об'єкти у потенційно небезпечних районах Херсонської та Запорізької областей з середини травня поточного року.

Своє прохання ініціатори направили народному депутату України Сергію Кузьменку. Усвідомлюючи, що одночасно забезпечити всіх бійців бронежилетами не є можливим через їх високу вартість, офіцери Олександрійської частини попросили хоча б частину засобів захисту. Депутат відгукнувся на прохання і придбав 10 жилетів. Правда, виконання замовлення довелося чекати більше двох місяців: єдине вітчизняне державне підприємство „Темп-3000”, яке виготовляє цю специфічну продукцію, хронічно не встигає виконувати вчасно величезні обсяги. Отож бронежилети надійшли лише декілька днів тому.

Один з цих виробів уже терміново відправлено одному з бійців, який безпосередньо несе службу в зоні АТО, а решту дев'ять вручив помічник депутата Юрій Гугленко лейтенанту, командиру взводу 17-го Кіровоградського батальйону. Молодий офіцер, до речі, коротко повідомив, що його підрозділ у місці дислокації під час охорони одного з аеродромів одного разу вже обстрілювався вночі невідомими особами. Ця група була затримана і передана Службі безпеки України. При врученні захисних засобів були присутніми військовий комісар Олександрійського об'єднаного військкомату та заступник командира в/ч №2269. Вони й розповіли представникам місцевих ЗМІ про технічні дані бронежилетів. Назва виробу — „Корсар-4 (Шериф) ” четвертого класу захисту. Завдяки металокерамічним пластинам засіб забезпечує захист від удару кулі автомата Калашникова (калібр 5,45 мм), снайперської гвинтівки Дегтярьова (7,62 мм) та пістолетів усіх систем. Комплектується додатковими захисними накладками. Вага комлекту. — більше 10 кг, вартість одного — близько шести тисяч гривень. Військові подякували народному депутату Сергію Кузьменку через його помічника і зауважили присутнім представникам ЗМІ, що солдатам і їхнім командирам зовсім не зайвими були б і сучасні та надійні кевларові каски (вони також коштують зовсім недешево). А повний комплект активного захисту бійця (бронежилет IV класу, кевларова каска, наколінники і налікотники) коштує близько 18-ти тисяч гривень.

Потужностей Київського державного підприємства „Темп-3000” вистачає на виготовлення бронежилетів, аналогічних вищезгаданим, у кількості не більше двох тисяч штук на місяць. В Українських збройних силах, які беруть участь тільки в АТО, за словами наших співрозмовників, не менше 22-х тисяч осіб…

О. Наріжний

Комментарии:

Добавить комментарий: