Хроники Александрии

Є кошти — видно роботу

, 30.07.2014

Що б там не казали скептики, а в місцевому житлово-комунальному господарстві щось змінюється. І слід визнати, зміни — на краще. Наприклад, мені постійно доводиться ходити мимо будинку №22, що по вул. Семашка, так там останнім часом особливо активно ведуться ремонтні роботи: взимку ремонтувались під'їзди і сходові клітки зсередини, а тепер відновлювались ґанки, козирки над під'їздами, фарбувалися вхідні двері. Звідки на це раптом взялись кошти і чи буде така увага приділятись іншим будинкам?
П. Вороненко

Про „увагу” комунальників до ввіреного їм багатоквартирного житлового фонду ми розмовляємо з директором комунального І підприємства „Житлогосп” Сергієм Ананьєвим.

Перш за все він зауважив, що позитивний результат дає принцип реформування міського житлово-комунального господарства, закладений декілька років тому з ініціативи міського голови Степана Цапюка, а також певне підвищення свідомості мешканців будинків.

— Адже неважко здогадатись, що все залежить від рівня проплати за отримані послуги жителів, які нарешті зрозуміли: кошти, отримані від них, акумулюються на окремих особових рахунках будинків і нікуди не діваються — вони можуть бути використані на різноманітні ремонтні чи інші роботи лише у цьому будинку. Там, де коштів достатньо, ми можемо виконати практично будь-які роботи за бажанням мешканців. Звичайно, не в останню чергу все залежить і від роботи старших будинків.

Кор.: — Здається, вищезгаданий будинок — не поодинокий такий приклад?

— Так і є насправді. Ми аналізуємо стан проплати, і можу сказати, що хоча вона і не є рівномірною по всіх місяцях, але загалом останніми роками зростає: у 2011 році становила 77%, у 2012 — 86, у минулому — 96 відсотків. І якщо брати нинішній рівень, то він приблизно залишається на минулорічному, а це не так уже й погано. А стосовно прикладу — дуже активними у цьому плані є, зокрема, жителі будинку №95 по пр. Леніна або №141/5 по вул. 6 Грудня. Там завдяки нормальній платі людей за послуги ми вже виконали не лише всі зовнішні ремонтні роботи, а й благоустрій. А тепер мешканці захотіли ще й пофарбувати фасад будинку — що ж, ніхто не проти, коли є за що!

У першому півріччі поточного року основні роботи планувалися з ремонту покрівель, жолобів, водостічних труб, під'їздів, козирків над входами у під'їзди та влаштування дверей у підвальні приміщення. КП „Житлогосп” працює згідно з затвердженими планами: вже виконано ремонти м'яких та шиферних покрівель за адресами: вул. Дзержинського, 40; пр. Леніна, 19, 87 92 90, 95, 100,132; вул. 50 років Жовтня, 8, 18, вул. Міліцейська, 131, вул. К. Лібкнехта, 31, 33; вул. Калініна, 24, 75, 87; пров. Мічуріна, 8; пл. Кірова, 19. вул. Г. Сталінграда. 19: вул. Пролетарська. 44; вул.: 6-го Грудня, 89, 93, 141/1. 141/2, 141/3, 141/4, 143/3, 150, вул. Луначарського, 8, 18.

У будь-якому випадку ми виконуємо першочергові роботи (ремонт покрівель, систем каналізації, водо- І теплопостачання), а вже ремонт цоколів, відмосток, все інше, що стосується благоустрою, — за наявності коштів на будинковому рахунку. Таких робіт теж виконано немало.

— У деяких дворах кардинально змінили свій вигляд майданчики для збору побутових відходів.

Так, майданчики переобладнані за розпорядженням міського голови, проект спеціальних споруд розробили фахівці „Житлогоспу”. Вже переоблаштовано сміттєзбірники у Кіровському мікрорайоні та біля будинків на пл. Леніна, 10; вул. Пролетарській, 44; вул. 50 років Жовтня, 15-а і 17.

— Що буде виконано найближчим часом?

— На друге півріччя цього року заплановано збільшення обсягів ремонтів покрівель багатоповерхівок. Так, лише у липні планується відремонтувати покрівлі за адресами: вул. 50 років Жовтня, 17; вул. Сидоренка, 8; вул. М. Конєва, 2; вул. Садова, 37; пр. Леніна, 109 136; вул.6-го Грудня, 140-а, 147; вул. Кременчуцька, 23; пр. Будівельників, 36; вул. Миру, 40; пров. Мічуріна, 8; вул. Жуковського, 13; вул. Ушинського, 29; вул. Семашка, 59; вул. Луначарського, 43; вул. Артема, 16.

Крім того, скоро у більших розмірах ремонтуватимемо жолоби і водостічні труби, оголовки вентиляційних каналів. На черзі також герметизація між панельних стиків, ремонт ґанків входу в під'їзди, козирків, відмосток, цоколів та фарбування газопроводів.

— Запитання, яке дуже турбує мешканців будинків: чи не станеться найближчим часом підвищення вартості послуг з утримання будинків та прибудинкових територій?

— Можу сказати одне: з огляду на те, що у попередні роки нами все-таки були виконані значні обсяги робіт з утримання житлофонду міста, вартість таких послуг надалі можна було б не підвищувати. Але за однієї неодмінної умови: якщо жителі стовідсотково і вчасно сплачуватимуть за їх отримання.

О. Осауленко

Комментарии:

Добавить комментарий: