Хроники Александрии

Скорочення будуть мінімальними

, 18.07.2014

Над Олександрією згустилися хмари: бюджетну сферу сколихнула реальна загроза скорочення. Вкрай важка ситуація у державі та різке зростання цін на енергоносії змушують українців тугіше затягнути паски. „Президент та уряд поставили місцеві ради перед фактом: необхідно утримувати бюджетні організації у межах наявності фінансових ресурсів, — повідомив міський голова С. Цапюк. — Додаткового фінансування по бюджетних статтях цього року не буде. А це означає: аби укластися у наявні ресурси, в олександрійських бюджетних організаціях та установах потрібно скоротити загалом 665 ставок, адже у бюджеті міста не вистачає 17 мільйонів гривень. Але, по-перше, для того, аби звільнити людей, з ними треба спочатку розрахуватися, а для цього можливостей немає. По-друге, при меншій кількості працюючих меншим стане і бюджет, а з ним — і дотації із субвенціями. Наше головне завдання — не скорочувати людей. Будемо шукати для цього будь-які придатні варіанти, 3 роботою в Олександрії складно, влаштуватися звільненим буде проблематично. Тож скорочення будуть мінімальними. Приміром, з 900 медичних сестер скоротять усього 16 осіб, а збереження робочих місць стане можливим за рахунок зменшення заробітної плати, зі складу якої будуть виключені надбавки, доплати та ін. Невеликі скорочення пройдуть і в галузі освіти. Іншого шляху сьогодні немає. „Якби кілька років тому владі не перешкоджали в оптимізації галузі і закритті декількох безперспективних навчальних закладів, сьогодні було б значно легше, — вважає перший заступник міського голови Л. Давиденко. — Окрім проблем з оплатою праці є й інші, приміром — борги за спожиті комунальні послуги. А що буде взимку — і прогнозувати страшно. Зараз розглядаємо пропозицію міського голови — перехід закладів освіти на альтернативні джерела опалення. Ми запевняємо: великих скорочень не буде, але просимо освітян з порозумінням поставитися до вимушених заходів — відпусток за власний рахунок, зменшення зарплат і т. п.”.

Влада наголошує: скорочуємо не людей, а робочі ставки, і сподіваємося, що ситуація у країні стабілізується, економіка буде працювати, а зберігши людей, наступного року місто отримає державне фінансування, і скорочень вдасться уникнути. Минулого року місту також не вистачало 26 мільйонів на виплату заробітної плати бюджетникам, але наприкінці року кошти все-таки отримали. Цього року сказали чітко: грошей не чекайте. Слід зазначити, що утримання бюджетної сфери для органів місцевого самоврядування є делегованими державою повноваженнями. Влада на місцях лише регулює чисельність працівників та мережу закладів у залежності від коштів, передбачених у державному бюджеті. А зараз намагається зберегти робочі місця. Дане питання буде обговорено з лідерами профспілок працівників бюджетної сфери та депутатським корпусом.

Міський голова та його перший заступник запросили до співпраці у цьому напрямку ЗМІ та небайдужих грамотних людей: „Обговорюйте цю тему, підкажіть, як вийти зі складної ситуації з найменшими втратами. Давайте вирішувати проблеми разом, спільними зусиллями. Бути при владі — це вам не півників на палочці смоктати. Політичні сили просять висувати перспективну молодь — нехай сідають у наших кабінетах, вивчають досвід, знайомляться зблизька з роботою влади і готуються до наступних виборів. Усі зацікавлені у тому, щоб у владі працювали фахівці”.

О. Маріїнська

Комментарии:

  1. А себе не пробували скоротити?

    евгеша,
    f7900bf
  2. Когда при Кучме бюджетникам не платили зарплату, президент призывал ,, відноситися з розумінням». Сегодня Кучма миллиардер, а мы как и раньше были нищие. Потом мы скидывались на золотые батоны и унитазы Януковичу. Сейчас берут сомнения, что городские власти не знают, что без денег в больницу ни-ни. При прохождении медосмотра требуют с нас деньги. Объясняют: ,,Вы же понимаете, что это не нам». Вопрос мэру… Кому? И так хочется знать , кому мы сейчас будем собирать на золотой батон? Сейчас трудные времена для украинцев, но не для всех. Правда, мэр?

    Вчитель,
    11abd3f

Добавить комментарий: