Хроники Александрии

„Солоний” ажіотаж

, 11.07.2014

Минулого тижня з прилавків магазинів та супермаркетів зникла сіль. З чим це пов'язано?
Петро Тараненко

Начальник відділу цінової політики управління розвитку торгівлі Кіровоградської ОДА Тетяна Атаманчук вважає, що ажіотаж штучно викликаний або невдалим маркетинговим ходом торгових мереж, або розповсюдженням неперевіреної інформації деякими ЗМІ. Також чиновниця запевнила, що поставки солі в обласний центр та інші населені пункти області відбуваються у звичайному режимі. А зникнення солі з супермаркетів пояснюється відсутністю складських приміщень, адже працюють ці магазини у режимі постійного поповнення товарів.

На засіданні виконавчого комітету начальник управління економіки міської ради Ростислав Черевашко повідомив: „Інформація про те, що у місті немає солі, почала розповсюджуватися з вівторка, у тому числі — і через соціальні мережі. У середу зранку в Олександрію на склад оптової бази по вулиці Тітова привезли 20 тонн солі, і вже ввечері вона надійшла у продаж. Нездоровий попит створюють самі мешканці міста. Проте сіль регулярно постачається в усі магазини мережевої торгівлі та супермаркети”. Міський голова С. Цапюк доручив підготувати лист до СБУ з інформацією про ЗМІ, які розповсюджували неправдиву інформацію і збурювали народ. Крім того, мер зобов'язав управління економіки стежити за тим, аби підприємці безпідставно не підвищували ціну на сіль. Щоденний моніторинг цін міський голова триматиме на особистому контролі. Спробам дестабілізації міста і спекуляції на солі буде покладено край.

Цікаво, що у західних областях перебоїв із сіллю не було. Будь-яку — і просту, і морську, і йодовану — можна знайти в кожному магазині. Є сіль і в Донецькій області. І це при тому, що, за чутками, саме місцевий завод із виробництва солі „Артемсіль” днями бомбили. Щоб повністю спростувати чутки, підприємство навіть опублікувало на своєму сайті офіційну заяву: „Працюємо у звичайному режимі, поставки здійснюємо за планом, ніяких вибухів, бомбардувань і диверсій немає і не було”. Так чому сіль зникла? Відповіді на це питання допоки не знайдено, але всі українці впевнені: винні таки є, і комусь це вигідно. Але панікувати виробники солі не радять — пам'ятаєте, декілька років тому вже був подібний ажіотаж із сіллю, а трохи пізніше — і з борошном? Не варто і платити потрійну ціну перекупникам — товар невдовзі з'явиться в магазинах, запевняють продавці у супермаркетах. У неділю полиці, де зазвичай лежить сіль, у мережі магазинів „АТБ” усе ще залишалися порожніми, проте підписаними: „Товар у дорозі”. А у „Сільпо” вже була йодована та морська сіль — за звичними цінами.

О. Маріїнська

Комментарии:

Добавить комментарий: