Хроники Александрии

Горілка — сварка — трагедія

, 18.06.2014

Ця подія, яка сталась минулого року в селищі Новій Празі, на перший погляд, навряд чи виділяється чимось особливим з-поміж багатьох подібних. Та як би там не було, але закінчилась вона трагічно, остаточна ціна її — людське життя.

Невелика компанія місцевих жителів липневого вечора, як зазвичай кажуть у таких випадках, мирно „відпочивала” за нашвидкоруч організованим в одній із садиб застіллям. А якщо називати речі своїми іменами, просто добряче випивала. „Відпочинок” дещо затягнувся: вже перевалило на 23-ю годину, але компанія не збиралась розходитись. Більше того: на душі у декого стало надзвичайно весело і легко, хоч злітай у небо, а от у такого собі Миколи Н. навпаки — похмуро і холодно. Мимоволі він відчув, що настав саме той „момент істини”, коли починають ставити питання руба: „Ти мене поважаєш?” І здалося вже добре захмелілому Миколі, що його опонент Борис П. вперто уникає ствердної відповіді. А тут ще й пам'ять послужливо підсунула якусь давню образу, яку Микола нібито колись затаїв на Бориса. Одним словом, дипломатичного рауту не вийшло: далі сама по собі спалахнула сварка, потім в руці Миколи Н. блиснув ніж…

А розвесела компанія тим часом горлала пісні, не на жарт розбуркуючи цим сусідських собак. І навіть не відразу розуміла, чому це їхній товариш лежить на землі і спливає кров'ю. Трохи згодом з'ясувалося: Борису вже ніхто і ніщо не допоможе…

З висновків слідчих органів: „Громадянин Н., перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, мавши намір на протиправне позбавлення життя людини, діяв умисно, усвідомлюючи суспільне небезпечний характер своїх вчинків та бажаючи настання їх наслідків, на грунті особистих неприязних стосунків наніс поранення громадянину П. (1969 року народження) принесеним із собою заздалегідь кухонним ножем. Проникаюче колото-різане поранення живота потерпілого викликало ушкодження судин нирки та гостру крововтрату, внаслідок чого гр. П. помер.

Обвинувачений Н. свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав частково, проте, незважаючи на це, його вина підтверджується дослідженими судом доказами”.

Олександрійський міськрайонний суд, засідання якого відбулося нещодавно, визнав винним Миколу П. у вчиненні вбивства, кваліфікуючи злочин за ч.1 ст. 115 Кримінального кодексу України. Вироком суду йому призначено покарання у вигляді 8-и років позбавлення волі.

І декілька штрихів до портрета злочинця: 43 роки, на момент скоєння вбивства ніде не працював, останнє місце роботи — сторож. Не одружений, має на утриманні малолітню дитину. А також і доволі вагомий кримінальний „послужний список”: раніше засуджений у 1998, 2000, 2010 та 2012 роках за крадіжки та нанесення іншим особам тілесних ушкоджень.

О. Іванченко

Комментарии:

Добавить комментарий: