Хроники Александрии

Вступна кампанія за новими умовами

, 11.06.2014

Міністерством освіти і науки України затверджено зміни до умов прийому до ВНЗ у 2014 році.

Згідно з документом, дату прийому заяв та документів від абітурієнтів перенесено на 11 днів: вступна кампанія-2014 розпочнеться 11 липня. Незважаючи на це, Міністерством освіти не змінено дати завершення прийому документів. Прийом заяв від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти закінчується о 12.00 1 серпня.

Прийом документів від осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти і мають проходити співбесіду, закінчиться 24 липня. Співбесіди та вступні екзамени у вищих навчальних закладах будуть проведені з 25 липня до 1 серпня.

Абітурієнти, які проходитимуть творчі конкурси у вузах, мають встигнути подати документи до 24 липня. Творчі конкурси проводитимуться у кілька сесій з 21 липня до 1 серпня.

Рейтинговий список вступників, які вступають на основі базової та повної загальної середньої освіти із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення, має бути оприлюднений вищими навчальними закладами не пізніше 12.00 2 серпня.

Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти за державним замовленням відбудеться не пізніше 15.00 11 серпня. Зарахування на платній (контрактній) основі -не пізніше 18 серпня.

У 2014 році абітурієнти матимуть можливість подати заяву про участь у конкурсному відборі до вищого навчального закладу як у паперовій, так і в електронній формі. Традиційна паперова заява має подаватися вступником особисто. Можна подати заяви до п'яти вузів на три напрями підготовки (на три спеціальності) у кожному з них.

Як і у попередні роки, абітурієнти зможуть скористатися сертифікатами ЗНО попередніх років. Цього року вступники мають право подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий у 2014 році, або сертифікати чи їх дублікати, видані у 2008–2013 роках.

Особливістю вступної кампанії-2014 є зменшення ваги шкільного атестату при вступі до ВНЗ: максимальний бал аттестату складатиме 60 (раніше — максимум 200).

Додаткові бали при вступі отримають абітурієнти-призери IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН і нагороджені дипломами І-ІІІ ступенів, а також чемпіони та призери чемпіонатів України.

Як відомо, враховуючи події, що відбуваються у Донецькій та Луганській областях, було ухвалено рішення про перенесення термінів проведення ЗНО для абітурієнтів, які проживають на території Донецької та Луганської областей. Абітурієнти з цих областей складатимуть ЗНО під час додаткової сесії тестування, що відбудеться з 1 до 15 липня.

О. Маріїнська

Комментарии:

Добавить комментарий: