Хроники Александрии

Потягів значно поменшає

, 4.06.2014

З першого червня „Укрзалізницею” скасовано рейси до Євпаторії й Феодосії з Дніпропетровська. Залізничники пояснюють таке рішення значним скороченням пасажиропотоку, мовляв, квитків купують на чверть менше, ніж зазвичай. Так, цього року не надійшло жодної заявки на перевезення дитячих груп. Натомість торік у цей період замовлено було вже 62 тисячі місць. Відтак, і додаткових потягів до Криму на літо, на відміну від попередніх років, не планують.

Проблема у тому, що деякі з скасованих потягів були добре затребувані у пасажирів: приміром, потяг № 40 сполученням „Київ-Севастополь”, яким діставалися на навчання у Дніпропетровськ студенти з половини України. З 28 травня цей потяг більше не курсуватиме, заміни йому поки що не передбачено, а відтак у студентів залишилася скромна альтернатива чим їхати на навчання: ранковий потяг № 70 „Львів-Маріуполь”, на який, як прогнозується, „увірвати” квиток буде просто неможливо, дорогий вечірній „Інтерсіті” і не менш дорогий, але більш незручний автобус, де на продаж квитків не діє знижка для студентів.

Уведення „Укрзалізницею” нового графіку руху пасажирських потягів викликало чималу хвилю обурення і критики з боку пасажирів. Транспортне сполучення материкової частини України з півостровом Крим під питанням. Купівля квитків на потяги до Криму і в зворотному напрямку з 1 червня поки що неможлива. Автобусне сполучення теж під питанням. На сайті „Укрзалізниці зараз можна забронювати квитки лише до 31 травня включно, а на подальші дати запит не виконується. У довідковій службі пояснили, що це повязано з необхідністю узгодити графіки руху потягів.

Коли графіки будуть узгоджені, в „Укрзалізниці” навіть приблизно сказати не можуть. Проте пообіцяли, що потяги ходитимуть, продаж квитків буде відкрито, а графік потягів буде оприлюднено на сайті відомства. Розклад потягів на літній час має вступити у дію вже з 28 травня.

О. Маріїнська

Комментарии:

Добавить комментарий: