Хроники Александрии

Чверть століття — в „павутині”

, 29.04.2014

Кілька днів тому „Всесвітня павутина” (World Wide Web, скорочено WWW) відзначила своє перше 25-річчя. Для більшості рядових користувачів Інтернет і Web-мережа — поняття тотожні, але фахівці їх розділяють. Справа в тому, що принцип Інтернету втілився в життя у далекі 60-ті роки минулого століття, а ідея його — просте об'єднання комп'ютерів спільною мережею — витала у повітрі ще раніше.

І лише у 1989 році британський вчений Тім Бернес-Лі запропонував сучасний протокол передачі пакетних даних HTTP, гіпертекстову машинну мову HTML та ідентифікатор електронних адрес URL, що разом дозволило користувачу заходити вибірково (адресно) на будь-який доступний ресурс (сайт). Тоді ж він сконструював перший у світі сервер для першого ж інформаційного сайту, створеного також ним. У результаті Тім надав Інтернету того вигляду, який загалом ми маємо зараз.

І саме тоді з'явилась абревіатура WWW. На сьогодні кількість інтернет-сайтів важко піддається обчисленню, але вважають, що їх уже не один мільйон. А користуються Інтернетом (веб-мережею) нині понад 2 з половиною мільярди жителів Землі. І вони з повним правом можуть святкувати цей чвертьсторічний ювілей.

О. Наріжний

Комментарии:

Добавить комментарий: