Хроники Александрии

Бути чи не бути книжковим магазинам?

, 22.04.2014

Розмови навколо подальшої долі двох комунальних книжкових магазинів „Книжковий світ” та „Світоч-книга” ведуться на рівні міської ради вже давно. Звичайно, зараз настали не кращі часи навіть для раніше стабільного бізнесу, а для книжкових крамниць і поготів. За результатами неодноразових перевірок було встановлено, що на даних підприємствах постійно скорочується товарообіг та обсяг реалізації товарів, фінансово-господарська діяльність є неефективною, збитки щороку збільшуються, запаси готової продукції не покривають кредиторської заборгованості. Раніше директорам книжкових магазинів навіть пропонувалося скласти бізнес-плани із зазначенням власних пропозицій стосовно виведення підприємств із кризи і налагодження їхньої ефективної роботи. На певний час, через події у країні, проблеми книжкових магазинів відійшли на другий план, аж от нещодавно знову опинилися у центрі уваги влади.

„Усі комунальні підприємства, які працюють збиткове, будуть закриті”, — заявив на засіданні виконавчого комітету міський голова С. Цапюк. Перший віце-мер Л. Давиденко пояснила: питання постало не сьогодні і не вчора, весь минулий рік комунальні підприємства ретельно перевірялися на предмет наявності кредиторської і податкової заборгованості. У ході останньої перевірки фінансово-господарської діяльності з'ясувалося, що КП „Світоч-книга” (магазин, розташований біля Музичної школи) працює сумлінно, хоча і не без проблем, а КП „Книжковий світ” (поряд з рестораном „Дамаск — зірка Сходу”) звітність про свою діяльність перевіряючим не надало, робоча група не була допущена до інвентаризації матеріальних цінностей магазину. Людмила Вадимівна підкреслила: хоча б один книжковий магазин в Олександрії повинен бути, але неефективне керівництво треба змінювати. З огляду на це, вона запропонувала з'єднати два книжкові магазини в один, який працюватиме у приміщенні „Світоч-книги”, і таким чином дати їм шанс продовжувати профільну діяльність. „Моя позиція залишається незмінною: працювати будуть тільки прибуткові комунальні підприємства. Хочуть книжкові продовжувати діяльність – нехай реєструються як приватні підприємства і тими ж колективами у цих самих приміщеннях працюють, сплачуючи оренду, податки і зарплату”, -відповів на це мер.

На закиди стосовно того, що, закривши книжкові магазини, влада має намір продати їх приміщення, Л. Давиденко надала членам виконкому інформацію: вільних приміщень у місті вистачає і без того. Приміром, по проспекту Леніна від колишньої комунальної аптеки залишилося 11 вільних приміщень, якими до цього часу ніхто не цікавиться. Через складну ситуацію у країні підприємці намагаються утримати хоча б те, що у них є, а брати нові зобов'язання та навантаження не наважуються. А місцевий бюджет тим часом несе збитки. Зрештою, після тривалого обговорення виконавчий комітет запропонував міській раді розглянути питання про припинення діяльності комунальних книжкових магазинів шляхом ліквідації або запропонувати інші варіанти вирішення їх подальшої долі.

О. Маріїнська

Комментарии:

  1. Яка ж волохата лапа занесена над бiльш нiж привабливими примiщеннями на центральноi площi мicта? Куди будьмо iздiти за книжками для школярiв?!

    Cовременник,
    453cce0
  2. Я взагалі не розумію,яке має діло Л.Давиденко до книжкового магазину Книжковий-cвіт!Яким чином він раптом став заважати і приносити збитки!!!!!!!!!!!!!!!Чому саме зараз,а не рік тому!?Можливо саме зараз з’явилась нагода прибрати до своїх рук,таке прибуткове підприємство!Я не здивуюсь,що через декілька місяців після ліквідації,на цьому місці з’явиться новий супер бар чи ще якесь ПРИБУТКОВЕ підприємство!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!І до якого у Л.Давиденко не буде ніяких питань!Чому до кінотеатру,який знаходиться в центрі міста немає ніякого діла,а до маленького магазину Є?Цікаве запитання,чи не так?

    Юлія,
    aaf987c

Добавить комментарий: