Хроники Александрии

Гарантії „теплого” гранту

, 9.04.2014

Нещодавно Олександрійське комунальне підприємство „Теплокомуненерго” отримало можливість реалізації чергового кроку виконання відомої міської Програми оптимізації системи теплопостачання шляхом участі у конкурсі на отримання цільового гранту. Детальніше про це ми попросили розповісти директора КП ТКЕ Аллу Грибанову.

„Підприємство взяло участь у програмі НЕФКО — це фінансова програма, створена Північно-екологічною фінансовою корпорацією спільно з Мінрегіонбудом України за підтримки уряду Швеції та Східноєвропейського партнерства з енергоефективності і довкілля. Була підписана відповідна угода, після чого відбирались проекти підприємств, які подали заявки до участі. Ми запропонували до розгляду проект реконструкції центрального теплового пункту по проспекту Леніна, 118 під будівництво високоефективної автономної газової котельні з заміною теплових мереж від ЦТП до шести поблизу розташованих багатоповерхівок. Підприємство пройшло відбір, а попередньо велись підготовчі роботи протягом шести років, експерти вивчали наш економічний стан, розроблявся бізнес-план спеціалістами Швеції за програмою НЕФКО. Врешті були зроблені висновки, що така співпраця можлива під гарантії місцевої влади, і в грудні минулого року нам запропонували підписання угод. Тоді ж договори гарантії з міською радою були підписані і зареєстровані у Міністерстві фінансів. Зараз подаємо їх на реєстрацію у Національний банк України, і як тільки вся ця процедура буде завершена, з'явиться можливість отримання коштів на виконання робіт. Передбачається надання послуг не тільки з теплозабезпечення, а також поновлення гарячого водопостачання. Згаданий ЦТП знаходиться в районі будинків по проспекту Леніна 98, 100, 102, 104, 118, 120. Також потрапляє у проект і Центр дитячої і юнацької творчості (колишня школа №5) ”.

За словами директора Алли Грибачової, на виконання проекту буде проведено два тендери: перший — на облаштування котельні (тобто на встановлення там обладнання з монтажем трубопроводів) від початку розробки документації та її виготовлення, навчання персоналу, відстеження результатів роботи. Другий тендер ще не оголошували, але він передбачає роботи з заміни трубопроводів подачі гарячої води та тепла для мікрорайонів по проспекту Леніна.

„У даному районі ми зараз робимо обстеження систем водопостачання у будинках, потім розробимо заходи, будемо співпрацювати з КП „Житлогосп”, виходити на міську раду для вирішення питання, щоб після того, як ми прокладемо системи до будинків, другим етапом було можливим влаштування і приведення у відповідний стан для забезпечення гарячого водопостачання всередині будинків”, — говорить керівник.

4 березня у приміщенні КП „Теплокомуненерго” за участю куратора по проведенню тендерних процедур було проведено перший тендер для визначення підрядників щодо виконання робіт з реконструкції ЦТП №118. Виявили зацікавленість для участі у тендері 22 організації. Всього подали заявок на десяту годину призначеного дня 5 компаній -чотири вітчизняні і одна французька. Усі вони мають досвід роботи у цій галузі. Законодавче на визначення переможця комісією відведено 90 днів, але, за словами директора, це відбудеться у значно коротший термін, аби прискорити початок робіт. Документи про хід тендерного засідання та обрання переможця передадуть до НЕФКО для затвердження. Як зазначила директор КП ТКЕ Алла Грибачова, сума гранту — 300 тис. евро, ще 360 тис. евро — це кредит, що надається на 6 років. Умови такого партнерства вигідні: перший рік підприємством будуть сплачуватись лише відсотки, далі за встановленим графіком повертатимуть і суму кредиту. Саме ж підприємство планує вкласти у бідівництво ЦТП 1 млн. 390 тис. гривень. Незважаючи на складну економічну ситуацію в державі, зарубіжні партнери обіцяли виконати умову угоди і реалізувати проект.

Нагадаємо: Програмою оптимізації системи теплопостачання шляхом її децентралізації за умови співфінансування з місцевого і державного бюджетів, яка була розроблена в Олександрії та затверджена міською радою у 2007–2008 pp., взагалі передбачено обладнання 25-ти автономних газових котелень. Частина з них — на базі існуючих ЦТП, інша частина — це будівництво нових котелень. Ряд новозбудованих автономних котелень успішно працюють уже протягом декількох років. Проектом повністю буде реконструйовано всі існуючі міські мережі теплопостачання від районних котелень по вул. 50 років Жовтня і в Південному мікрорайоні. Будинки планується забезпечувати теплом та за потреби — і гарячою водою від новозбудованих автономних котелень.

О. Наріжний

Комментарии:

  1. Откуда деньги, Зин?!

    Жители Александрии,
    d7c5653

Добавить комментарий: