Хроники Александрии

Земельній комісії нудьгувати не доводиться

, 27.03.2014

Без цих питань не обходиться жодне засідання виконавчого комітету і жодна сесія Олександрійської міської ради. Мова йде про вирішення питань оренди, приватизації, іншого використання земельних ділянок, будівництва, розміщення малих архітектурних форм і ще багато подібних робочих аспектів. Лише протягом минулого року на сесіях було розглянуто понад двісті проектів рішень відповідного характеру. Все це перебуває у віданні постійної комісії з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, раціонального використання природних ресурсів Олександрійської міської ради. Про її роботу і завдання ми розмовляємо з головою комісії, депутатом міськради Анатолієм Горошком.

— Завдання комісії визначені Положенням про комісію, затвердженим на 2-й сесії Олександрійської міської ради. Головними з них є вивчення, попередній розгляд і підготовка питань, які належать до компетенції комісії, здійснення контролю за виконанням рішень ради та її виконавчого комітету. Постійна комісія розглядає проекти програм та проекти рішень ради, готує висновки з таких питань: затвердження відповідних містобудівних програм; встановлення ставки земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами; затвердження місцевих програм охорони довкілля; надання земельних ділянок в постійне чи тимчасове користування, в оренду юридичним або фізичним особам.

Кор.: — Але очолювана вами комісія — це лише частина законодавчої гілки місцевого самоврядування. Яка структура комісії і як вона взаємодіє з виконавчими органами міської ради?

— Комісія працює у складі голови, заступника, секретаря та п'яти депутатів міської ради. Усі члени активно працюють на засіданнях комісії, висловлюють свої думки і вносять пропозиції, детально вивчають практично кожну земельну ділянку на місцевості. З метою збільшення надходжень до міського бюджету мають виважену позицію щодо термінів надання в оренду земельних ділянок, розмірів орендних ставок.

За звітний період проведено понад 40 засідань комісії. По проектах рішень готувались висновки з пропозиціями комісії, вносились зауваження та пропозиції до них, частина з яких озвучувалась на сесіях. Протягом 2013 року міською радою на сесіях розглянуто 223 земельні питання, з них 37 проектів рішень підготували та внесли на розгляд сесії члени комісії, автором решти проектів є виконавчий комітет. З підготовлених комісією лише один проект був знятий для доопрацювання, всі інші прийняті.

Ґрунтовними засадами успішної роботи комісії є тісна співпраця з управлінням приватизації міської ради та УЖКГ в частині виконання містобудівного та природоохоронного законодавства.

На засідання комісії зазвичай залучаються спеціалісти управління приватизації, оренди майна та землі. Члени комісії отримують необхідну інформацію з усіх питань черги денної сесії та питань, передбачених розглядом у комісії.

— Назвіть найбільш характерні аспекти роботи земельної комісії.

— На постійному контролі хід виконання раніше прийнятої Програми розвитку земельних відносин у м. Олександрії, програми створення муніципальної геоінформаційної системи міста на 2012–2015 роки. Варто також зазначити, що від початку нинішнього скликання міської ради проводиться копітка робота з виконання її рішень стосовно земельних питань на предмет укладання договорів на користування земельними ділянками.

Оскільки всі земельні питання виносяться на засідання виконкому за наявності висновків земельної комісії, всі спірні та проблемні моменти контролюються комісією від надходження звернення та протягом усього часу розгляду даного питання: на засіданні виконавчого комітету, під час обговорення на нараді міського голови з головами депутатських фракцій та безпосередньо на сесії міської ради.

Представники земельної комісії постійно долучаються до розгляду поточних проблем з регулювання земельних відносин: перегляду ставок земельної ділянки, відбору ділянок під інвестиційні проекти, інвентаризації та виявлення власників нерухомого майна, які не оформили правовстановлюючих документів на земельні ділянки.

Зокрема за сприяння земельної комісії, внаслідок співпраці з вирішення земельних питань біля районної лікарні встановлено споруду автобусної зупинки, проведено розчищення канави стоку зливових вод по вул. К. Цеткін, що запобігло можливому затопленню паркової зони; також за участю мешканців вул. Української вирішено питання ремонту дороги.

О. Іванченко

Комментарии:

Добавить комментарий: