Хроники Александрии

„Рекрутери”, призовники і добровольці

, 17.03.2014

Військовий комісар Олександрійського об'єднаного військового комісаріату підполковник Сергій Сидоренко повідомив, що на території міста і району нещодавно були зафіксовані факти такої собі „мобілізації” громадян нібито в армію невідомими людьми, що насправді не має ніякого відношення до дійсного військового призову. Наприклад, в Олександрії це мало такий вигляд: додому до одного жителя міста, військовозобов’язаного, котрий проживає по вул. Ульянова, з'явились дві жінки з якимись списками. Самого громадянина на той час не було вдома, тому візитерки повідомили його матері, що сина викликають до військового комісаріату. Як тільки чоловік дізнався від матері про цю новину, то відразу ж прибув до військкомату: мовляв, викликали? І здивований, почув у відповідь: „Та ні, вас ніхто сюди не викликав”.

Увечері того ж дня військовому комісару зателефонували з с. Косівки і повідомили, що деяких військовозобов'язаних жителів села відвідали незнайомі їм люди, котрі мали з собою якісь списки „жителів села для мобілізації до збройних сил”. А ще косівці повідомили, що в с. Захарівці такі ж невідомі „рекрутери-вербувальники” нібито взагалі забрали чотирьох чоловік до армії”. Військком розповів, що отримана ним інформація про дані спроби самодіяльної „мобілізації” передана до місцевого відділення Служби безпеки України, до районного та міського відділів внутрішніх справ. Також він звернув увагу громадян на те, що, згідно з чинним законодавством, викликом до військкомату може бути тільки офіційна повістка за підписом військового комісара та з гербовою печаткою.

Що ж стосується справжніх викликів, то підполковник повідомив, що вони проводилися з першого березня згідно з розпорядженням Ради національної безпеки та оборони України і Кіровоградського обласного військового комісаріату про проведення навчальних зборів для визначених категорій військовозобов'язаних. Ця категорія — з числа тих спеціалістів, хто потрібен для роботи у військовому комісаріаті в особливий період. Тривалість навчання — 10 днів, місце їх проведення — Олександрійський об'єднаний військовий комісаріат, про кількість викликаних на навчальні збори, їхній вік, звання не повідомлялося (інформація для службового користування). Зазначено було лише, що ніяких масових призовів немає, мобілізація громадян не проводиться, надзвичайний стан не оголошувався, військкомат працює у звичному режимі.

За словами військового комісара, до військкомату з'явились не лише ті, хто отримав повістки: близько десяти добровольців виявили бажання надати для уточнення свої дані та з'ясувати, чи зможуть вони бути чимось корисними в особливий період. Ці люди взяті на облік і більше ні до яких справ вони не залучались. Сергій Сидоренко повідомив також, що зараз військовим комісаріатом проводяться планові заходи чергового (весняного) призову на строкову військову службу до внутрішніх військ України (кількість осіб, які, згідно з планом, підлягають призову — ЗО чоловік), а також заходи приписки юнаків відповідного віку до призовної дільниці. Приписка закінчується ЗО березня.

Нагадав військовий комісар і про вік громадян, які вважаються, згідно з законодавством, військовозобов'язаними. Для рядового складу цей вік — до 40-а років, для сержантського — до 45-и, для молодшого офіцерського — до 50-ти, для старшого офіцерського складу — до 55-ти років.

О. Наріжний

Комментарии:

Добавить комментарий: