Хроники Александрии

Якщо мер комусь не до вподоби…

, 14.03.2014

Як уже повідомлялося, у понеділок, 24 лютого, відбулась позачергова сесія Олександрійської міської ради, на якій група радикально налаштованих жителів міста, всупереч затвердженому порядку денному засідання, вимагала відставки міського голови Степана Цапюка. Міський голова подавати заяву про дострокове припинення своїх повноважень відмовився, депутати також за його відставку не проголосували. Прокоментувати правомірність таких вимог ми попросили голову постійної депутатської комісії з питань дотримання регламенту, законності і правопорядку Олександрійської міської ради Івана Бугайченка.

— Законом України про місцеве самоврядування в Україні (стаття 79) передбачено дострокове припинення повноважень сільського, селищного та міського голови. Там чітко виписано всі причини, які можуть бути для цього, а також механізм вирішення питання. Повноваження очільника місцевої влади достроково припиняються у разі особистого звернення з заявою до міської ради про складання повноважень; припинення його громадянства; набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; порушення головою вимог щодо обмеження ними сумісності його діяльності з іншою роботою, встановлених цим законом; визнання посадовця судом недієздатним; безвісно відсутнім або в разі його смерті. Ось і всі причини. В понеділок на позачерговій сесії від ініціаторів весь час звучала вимога, щоб він звернувся з особистою заявою до ради про складання ним повноважень. Міський голова Степан Цапюк заявив, що таку заяву писати не буде, і це його право. Наступна вимога, яка звучала на тій же сесії, стосувалася вже міської ради, щоб вона проголосувала за позбавлення його повноважень міського голови. Але серед означених законом причин, як ми вже бачимо, немає таких, які б давали підстави депутатському корпусу без особистої заяви міського голови приймати рішення стосовно нього.

Більше того, від депутатів наполегливо вимагали провести поіменне голосування за дану пропозицію. Для чого — зрозуміло: це був своєрідний тиск на народних обранців, щоб вони, можливо, не витримали і всупереч закону проголосували за відставку. Але в законі також чітко виписано, що такі рішення приймаються за результатами місцевого референдуму (громади — жителів міста) або за рішенням ради, прийнятим шляхом виключно таємного голосування не менше, як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. У міській раді загальний склад — 50 депутатів, виходить, потрібно було не менше 34-х голосів. На той час у залі було саме 34 депутати. Але про таємне голосування ніхто з радикалів не хотів і слухати. І коли я особисто хотів нагадати присутнім у залі про вимоги закону, мені просто не дали мікрофона. Взагалі процедурне питання може вирішуватись згідно з регламентом Олександрійської міської ради, і в ньому записано, що ухвала про поіменне голосування приймається не менш ніж третиною депутатів (у нашому випадку повинно бути 17 голосів). Але навіть і в такому випадку це було б порушенням чинного законодавства. Та людям, котрі все затіяли, вимоги закону були не цікаві — у них були інші завдання, і діяли вони за своїми уявленнями.

Що ще хотілося б сказати: на тій сесії лідери людей, які заповнили зал, вели себе неетично (це дуже м'яко сказано), під час засідання вони криками постійно перебивали міського голову, який вів сесію, виступали без дозволу і т. ін. З цього приводу регламентом передбачено, що, крім депутатів, присутніми в залі можуть бути інші громадяни, але ж вони не повинні створювати шум, виступати без дозволу, заважаючи таким чином веденню сесії. Виступати такі люди можуть лише за письмовою заявою, поданою головуючому з дозволу депутатського корпусу. Наступна вимога: згідно з Законом, Регламентом міської ради, Статутом міста, питання на сесію мають право вносити міський голова, постійні комісії, депутати міської ради, виконавчий комітет, ініціативна група від громади. Також у Статуті виписана процедура подання документів цією ініціативною групою. Нам пропонували з голосу, мовляв, люди вимагають — і на цьому крапка, що теж неправильно: ініціативна група повинна налічувати не менше 50-ти осіб, вона формулює питання і рішення та проводить збір підписів за винесення питання на сесію. Зібрати треба не менше 10 відсотків підписів від кількості людей, які мають право голосу на місцевих виборах. Нічого цього не було дотримано. В результаті виходило, що певний тиск здійснювався і на мене. Але я, як голова постійної комісії з питань законності, не маю права навіть голосувати за будь-яку неправочинну пропозицію, тому на мене тиснути марно. До речі, це добре відомо ініціаторам неправомірної вимоги про відставку міського голови, оскільки свого часу вони також були депутатами міської ради. Просто їм дуже хотілося цієї відставки — але то вже інша справа, яка ніяк не в'яжеться з законом.

Принагідне нагадаю статтю 27 Статуту міста „Місцеві ініціативи”: „Члени міської громади мають право ініціювати розгляд міською радою в порядку місцевої ініціативи будь-якого питання, що віднесене Конституцією і законами України до відання міського самоврядування. Місцева ініціатива передбачає внесення до міської ради проекту нормативно-правового акту з питань, які належать до и відання (що не було зроблено. -Прим. авт.). Суб'єктами права місцевої ініціативи може бути ініціативна група місцевої громади чисельністю не менше 50 чоловік. Проекти нормативних актів, які внесені до порядку місцевої ініціативи та підтримані підписами не менше 10 відсотків жителів міста, котрі мають право голосу на місцевих виборах, підлягають оприлюдненню і першочерговому розгляду на відкритій сесії міської ради за участю членів ініціативної групи. Рішення міської ради, прийняті відповідно до чинного законодавства з питань, які внесені в порядку місцевої ініціативи, підлягають безумовному виконанню і обов'язковому оприлюдненню в порядку, встановленому міською радою”.

І тут же наступна стаття 28 — „Місцевий референдум” (написано, згідно з чинним законодавством у 2002 році). Отже, якщо казати приблизно — то це мінімум 7 з половиною — 8 тисяч голосів олекандрійських виборців треба було зібрати, і тоді питань не було б. А вийшло, що 200–250 чоловік у сесійній залі лише криком вимагали від міської ради прийняття незаконного рішення.

Кор.: — Це відображення подій у державі на місцевому рівні?

— У даному випадку не тільки в Олександрії, а й у цілому в Україні масово, під тиском почали змінювати вектори місцевого самоврядування. Перед позачерговою сесією міської ради, як відомо, відбулася сесія обласної ради. Я не знаю, під тиском чи ні, але голова облради написав заяву. У нас у місті спроба змінити тільки міського голову в принципі нічого не дає. Законом про місцеве самоврядування передбачено, що за рішенням ради повноваження міського голови виконує секретар ради. Тобто в опозиціонерів, чи як їх назвати, було завдання, наскільки я розумію, змінити ще й секретаря. Але дивімось далі: у склад виконавчого комітету входить цілий ряд представників Партії регіонів — то що, треба розпускати й виконавчий комітет? До речі, у міській раді минулого скликання двічі розпускався виконком і обидва рази до цього були так чи інакше причетні ініціатори того, що робилося у міській раді в понеділок.

Тобто нічого нового. Але я дуже хотів би застерегти всіх, хто так рветься до влади (навіть якщо вони вже були раніше при ній), фразою, почутою давно від одного з колишніх директорів великого місцевого підприємства, який свого часу говорив: „Місце сидіння визначає мислення”. Він мав на увазі, що коли людина, котра на певному рівні працює, все знає і можеь а потім раптом занадто різко піднімається на вищий рівень, вона там може просто розгубитись і рано чи пізно змушена буде звідти піти. От тільки, на жаль, не в усіх наявна твереза самооцінка, і звідси біда нашим підприємствам, економіці, біда нашим селам, містам і так далі. Наше спільне лихо — такі випадкові і непідготовлені керівники та лідери.

Що стосується останньої сесії — чергової, яка відбулась у п'ятницю, 28 лютого, то знову була спроба тими ж людьми з криками, з захватами мікрофона зірвати пленарне засідання, але цього разу вже інші представники олександрійської громади, які були присутні в залі, не дали цього зробити. Спроби так званих ініціаторів „забузити” провалились: всі питання на сесії були розглянуті згідно з затвердженим порядком денним.

О. Осауленко

Комментарии:

 1. Підстав до звільнення Цапюка ДОСТАТНЬО! але, ще поки закони не діють для корупціонерів! вони ще можуть купувати недоторканість і знищувати в прокуратурі уголовні впровадження відносно себе! але їх може врятувати тільки «Хутін-Пуй» окуповавши Україну як Крим, і завязавши собі на груди георгієвську стрічку чекає дій від Путіна, який верне «стабільність» їхнім схемам… і тому, ця людина знаходиться під пильним наглядом патріотів України! і якщо Степан Кирилович буде сприяти сепаратизму, люстрації недочекається…

  Майдан,
  1a6256c
 2. Шановні Олександрійці! є інформація що з НАШОГО МІСТА був організован і відправлений автобус з людьми на проросійський мітинг в Луганськ на підтримку дій Путіна! людям давали гроші і героївські стрічки! в кого є більш детальніша інформація не будьте байдужими! ПИШІТЬ… тільки разом Ми здолаємо ворога!!!

  Майдан,
  d88e1b1
  • є більш детальніша інформація!Головним фiгурантом э Андрiй Турьский. Сосiд скiчка.

   Вася,
   8d23792
 3. оце ж такі патріоти! запроданці, вирощені за 23 роки незалежності! одні- роздєрибанили комунальну власність, інші «обніщавшиє» злидні, готові продатися дешевше ніж за 30 срібників. Ярмо на шию ужа начеплене, залишилося тільки і начепити на себе стрічку — колорадські жучки.

  українець,
  ea01cc7
 4. Підстав до звільнення Цапюка ДОСТАТНЬО!
  але, ще поки
  закони не діють для корупціонерів! вони ще
  можуть
  купувати недоторканість і знищувати в
  прокуратурі
  уголовні впровадження відносно себе! але їх
  може
  врятувати тільки «Хутін-Пуй» окуповавши
  Україну як Крим,
  і завязавши собі на груди георгієвську
  стрічку чекає дій
  від Путіна, який верне «стабільність» їхнім
  схемам… і тому,
  ця людина знаходиться під пильним
  наглядом патріотів
  України! і якщо Степан Кирилович буде
  сприяти
  сепаратизму, люстрації недочекає

  Майдан,
  489b787
 5. ХТО МАЄ ІНФОМАЦІЮ ПРО НЕЗАКОННІ ДІЇ СТЕПАНА КИРИЛОВИЧА ЦАПЮКА! ЗВЕРТАЙТЕСЬ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ АНТИКОРУПЦІЙНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ — 0800502931

  Майдан,
  71f178c
  • Пускай Черновил даст мне 20 000 & но не убивает меня

   Билый,
   2e497ea
 6. А ЧЕ НАДО!)а то во обще охирел падло партия даунов)

  aлекс,
  01acf35
 7. А че хороша идея________!

  aлекс,
  01acf35
 8. Я люблю этих майдаунов

  Герасим,
  2e497ea
  • ГЫРАСИМ! ты паску….да. Ты хоть порох нюхав?Ты точно даун.

   Вася,
   8d23792
  • — кандидата в президенти Михайла Добкіна та партійного боса Бориса Колесникова

   Відтепер головними обличчями регіоналів стали: кандидат в президенти від ПР, відверто проросійський та пов’язаний з Віктором Медведчуком колишній харківський губернатор Михайло Добкін, якого ГПУ небезпідставно звинувачує у сепаратизмі, та колишній представник «групи Ахметова» у Верховній Раді, «батько» вічно поламаних швидкісних потягів «Хюндай» та головний відповідальний за тендери під Євро-2012 Борис Колесников.

   Про подальшу долю Рината Ахметова і наслідки підтримки ним креатури Медведчука Добкіна Еспресо.TV вже писало. Зараз же ми вирішили нагадати найяскравіші вислови нових лідерів регіоналів.

   Почнімо з претендента на найвищу посаду в країні Добкіна, який своєю неабиякою любов’ю до «Твіттера» під час революції здобув собі славу головного політичного блазня та сепаратиста країни. Висловлювання Добкіна надаємо мовою оригіналу, щоб не втрачати неповторний авторський стиль.

   Про початок Євромайдану:

   «Митингуют за европейские ценности, а ведут себя как монголо-татары — ломают ограждения, устанавливают палатки-юрты и провоцируют милицию. Дикари».

   Про «тітушок»:

   «Как они выглядят? Как ангелы, с прекрасными лицами и с очень таким, знаете, пытливым взором. Выявляют всех нарушителей и испепеляют их взглядом».

   Про те, як писати нову Конституцію України:

   «Мы должны позвать выдающихся композиторов, музыкантов, которые работают в разных филармониях, художников, писателей, поэтов – тех, кто может четко сформулировать интересы и идеалы той части территории, на которой они проживают… И на этот круглый стол мы должны вынести такой проект Конституции, который будет принят раз и навсегда».

   Про російську пропаганду на ТБ:

   «Спасибо российским журналистам за объективное освещение событий в Украине. Благодаря Вашей работе, позицию Юго-востока Украины узнал весь мир».

   Про те, як нам зберегти країну:

   «Если хотим сохранить страну — необходимо на законодательном уровне искоренить воинствующую политику экстремистов, националистов и грантоедов. ВО «Свобода» надо запретить. За разжигание межнациональной розни, за беспорядки в Киеве, за нацистскую идеологию, за организацию массовых беспорядков».

   Про катування людей вотометами на морозі:

   «А вообще — все символично. Впервые применили водометы именно на Крещение! Вся нечисть святой воды боится. Ну что тут скажешь — Бог все видит!».

   Про лідерів опозиції:

   «Трус, Балбес и Бывалый. Лучшей характеристики и не придумаешь!»

   Про день народження Степана Бандери:

   «Поздравляю с днем рождения Бандеры всех предателей, нацистов, фашистов и внуков полицаев. Гуляйте и веселитесь. Но не долго, скоро вам… Молимся! За вас убогих! Что б вас Господь простил и не наказывал»

   Про створення всеукраїнського об’єднання «Майдан»

   «А этим уродам лишь бы кого-нибудь возглавить. Вы у людей спросили? Списки они составляют! Придурки!»

   Про те, як позбутися Майдану у столиці:

   «Опрос: киевляне поддерживают акции на Майдане. Значит и разруху поддерживают. Надо переносить столицу в Харьков, как 19 декабря 1919 года»

   Про необхідність від’єднати Західну Україну:

   «Это у них не истерика. Они реально другие люди. Вы представляете, что у них в голове вместо мозга, если они гробы по Киеву катают?! Этот идиотизм уже бьет через край. С такими психопатами стыдно жить в одной стране. Надо отменять пакт Молотова-Риббентропа! К черту этих идиотов с их гробами и мусором в голове! Пусть проваливают!»

   І головна цитата від ще політично юного Добкіна, яка назавжди закарбувалася в історію української політичної думки і стала по суті візитівкою нестримного харків’янина: «Просто текст немного по-дебильному написан»

   Новий секретар президії Партії регіонів, а по суті новий керівник партії Борис Колесніков значно менш плодовитий на яскраві цитати. Але і він встиг за своє довге політичне життя відзначитися красним слівцем.

   Про те, хто винен у смерті людей на Майдані:

   «Людей убили ваши любимые оппозиционеры, которые нарушили перемирие и пошли на 20-летних мальчишек с огнестрельным оружием»

   Про доброго і м’якого диктатора Януковича:

   «Вы знаете, Виктор Федорович, при всей своей, кажущейся жесткости, человек все-таки мягкий и добродушный. И какие-то унижения в отношении себя, он, как опытный политик, забыл бы»

   Вася,
   8d23792
 9. путин капут)

  му му,
  62eba3a

Добавить комментарий: