Хроники Александрии

Зібрання всіх існуючих рад

, 12.03.2014

Двадцять восьмого лютого відбулась чергова 74-а сесія Олександрійської міської ради. У порівнянні з попередньою позачерговою сесією (24 лютого), яку без перебільшення можна назвати форс-мажорною, нинішнє пленарне засідання пройшло у досить звичному робочому режимі, хоча і цього разу не обійшлося без інцидентів. Справа у тому, що на цей же день і час (тобто на дев'яту годину ранку) на Європейській площі міською організацією Народної ради було призначено народне віче. Відтак у політично активної частини олександрійської громади була непроста альтернатива: залишитись на вулиці, під стінами адмінбудівлі на віче Олександрійської Народної ради чи бути присутніми на сесійному засіданні Олександрійської міської ради (хай вибачає читач автору певну тавтологію, але ці дещо співзвучні назви придумані не ним). Якогось обліку присутніх пересічних жителів міста на обох зборах ніхто, здається, не вів, а тому можна сказати, що прихильників обох вище згаданих рад була приблизно однакова кількість: в середньому по дві-три сотні осіб. До того ж аудиторія весь час перебувала у русі: одні люди прибували, інші залишали місце збору, через що у певних фазах подій число їх учасників могло значно відрізнятись у той чи інший бік.

Отож сесія розпочалася у призначений час і на її порядок денний було внесено понад сімдесят планових питань, які стосувалися ходу виконня міської програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства, затвердження ряду програм охорони здоров'я, забезпечення діяльності громадського формування з охорони громадського порядку, участі міста в інвестиційних проектах, оренди землі, затвердження проектів землеустрою й інше. Перед початком розгляду питань міський голова Степан Цапюк звернувся до жителів міста, які вщерть заповнили сесійну залу, з приводу останніх подій у державі: „Що б не відбувалося в нашій столиці і в країні в цілому, наше найперше завдання — зберігати безперебійну роботу всіх комунальних служб та Інфраструктури. Я дякую вам, олександрійці, за ту підтримку, яку ви мені надавали і надаєте. Ми нікого не повинні боятись. Знаєте, мені неодноразово приходили анонімні погрози у вигляді SMS, вимоги подати у відставку і навіть застрелитись. Нехай ті, хто їх надсилав, знають: цього не буде. А сьогодні вночі під ялинками, що перед міською радою, були знайдені 20 автомобільних покришок. Хто і для чого їх там сховав? Щоб влаштувати тут „майдан”? Разом з вами ми не допустимо хаосу і розрухи”. Потім за пропозицією міського голови всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих на київському Майдані Незалежності і тільки тоді перейшли до роботи.

Але не встигли депутати розглянути й перших п'ять питань, як до приміщення у прямому розумінні прорвались (оскільки навіть прохід зали був повністю заповнений людьми) декілька активних представників Народного віче. У порушення регламенту, фактично силоміць трибуну і мікрофон захопив Олег Панібратенко, який позиціонував себе, як голова громадської організації „Незалежна громадська рада” (виходить, ще одна рада?). Але доповідач, якому ніхто з депутатів, як того вимагає порядок, не надавав слова, не зміг навіть розпочати своєї промови: стіни зали здригнулись від обурених криків присутніх людей. Йому не допоміг ні мікрофон, ні навіть завбачливо принесений з собою мегафон — слова глушили скандування кількох сотень голосів „Ганьба!” і „Олег! Іди додому!” Отож до чого хотів закликати громадський лідер, зараз сказати важко. І після декількох невдалих спроб донести щось до вух депутатів і глядачів громадський активіст таки залишив сесію. Але не приміщення міської ради: спустившись поверхом нижче, О. Панібратенко за допомогою все того ж мегафона продовжну мітинг в оточенні своїх прибічників і послідовників. Основні ідеї, здається, були тими ж, що і проголошені ним же на попередній позачерговій сесії: добровільна відставка міського голови, порушення кримінальних справ проти представників міської влади тощо.

Тим часом сесія в „експрес-режимі” розглянула всі робочі питання. Доповнення і пропозиції від депутатских комісій були враховані, розбіжностей думок під час прийняття рішень не виникало. Серед ряду розглянутих питань зокрема був і так званий порядок врегулювання конфлікту інтересів у разі його виникнення у діяльності міського голови, депутатів міської ради та членів виконкому, який розроблявся і вдосконалювався тривалий час. Наприкінці сесії до присутніх звернулась депутат обласної ради, перший заступник міського голови Людмила Давиденко. Вона сказала: „Я тривалий час підтримувала Партію регіонів, і мені зараз дуже боляче говорити про те, що сталося в державі. Але сталося те, що сталося. І на сьогодні дії президента Януковича, безумовно, не прикрашають людей, які підтримували його багато років. Не прикрашають вони й Олександрію, яка теж багато років підтримувала Партію регіонів, підтримувала Віктора Януковича. Але знаєте, говорять і так: „Чужа ганьба моєю не буде”. І сьогодні тим людям, які сидять тут, у міській раді, і депутатському корпусу зовсім не соромно. У 2010 році ми застали місто розбитим, розграбованим, дитячі садочки та інші соціальні об'єкти були у жалюгідному стані. Сьогодні ви самі бачите, що наше місто почало прикрашатись і відновлюватись”.

На закінчення промови Людмила Давиденко закликала жителів міста до виваженості: „Я думаю, у вересні — не пізніше — будуть призначені вибори до Верховної Ради та місцеві вибори. Не так багато залишилось. Давайте зробимо все, щоб у нашому місті весь цей час був спокій. Не ведіться сьогодні на пропозиції тих людей, які готові заради власних амбіцій знищити місто, аби лише прийти до влади. В законний спосіб влада буде передана тому, за кого свій голос віддадуть наші олександрійці”. Віце-мер запевнила, що до виборів діюча влада охоронятиме приміщення міської ради і виборчі дільниці, а наступні вибори в Олександрії пройдуть чесно і відкрито. До спокою і толерантності y своїй короткій промові закликав своїх земляків також и інший депутат Кіровоградської обласної ради Юрій Дзбановський.

Олександр Наріжний

Комментарии:

Добавить комментарий: