Хроники Александрии

Ювілей військової частини

, 24.02.2014

21 лютого 2014 року Олександрійська гвардійська авіаційна частина святкує свою 70-ту річницю та 25-ту річницю з дня заснування ветеранської організації авіаційного гарнізону.

Підводячи підсумок 70-річної діяльності частини, коротко нагадаємо той нелегкий, але, без сумніву, славетний шлях, який пройшли її військовослужбовці.

Розпочався він у вересні 1943 року, коли Державний Комітет Оборони СРСР прийняв рішення про формування полку важких бомбардувальників на літаках ТБ-3. З жовтня 1943 полк виконує завдання по забезпеченню бойових дій в тилу ворога, десантуючи особовий склад та бойову техніку. Згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР від 21 лютого 1945 року, полку вручено Бойовий Прапор і присвоєно звання «гвардійський». Він став іменуватись: 51-й гвардійський авіаційно-транспортний полк.

9 серпня 1945 року полк базувався на території Монголії і Китаю та брав участь у бойових операціях. За відмінне виконання бойових завдань під час війни з Японією удостоєно державними нагородами 416 військово-службовців. З 1946 року полк дислокувався на аеродромах Далекого Сходу, де виконував службово-бойові завдання на літаках С-47 та ЛІ-2.

У вересні 1957 року полк здав літаки ЛІ-2 та С-47, наземним ешелоном перебазувався на аеродром м. Олександрії і переозброївся новою авіаційною технікою — вертольотами. МІ-4, а в наступні роки — вертольотами МІ-6 та МІ-8.

З 1980 по 1985 рік для надання інтернаціональної допомоги в ДРА щорічно відряджалася вертолітна ескадрилья зі складу полку. За час виконання бойових завдань на території Демократичної Республіки Афганістан полк втратив 11 військовослужбовців. За мужність і героїзм, виявлені при виконанні інтернаціонального обов'язку, було нагороджено 394 військовослужбовці.

У 1986 році в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС брали участь 14 екіпажів вертольотів МІ-6 та 12 екіпажів вертольотів МІ-8. Всього в заходах по ліквідації наслідків аварії до 1990 року було задіяно 374 особи. За плідну працю та значний вклад в ліквідацію наслідків аварії державними нагородами відзначено 52 військовослужбовці.

1 серпня 1992 року на базі 51-го окремого вертолітного полку з частинами забезпечення, що дислокувався в місті Олександрії, була сформована 51-а Окрема вертолітна бригада Національної гвардії України. 1 серпня 1992 року наказом Командуючого НГУ від 9.07.1992 року до складу бригади увійшла 31-а Окрема бойова вертолітна ескадрилья в м. Білій Церкві Київської області.

Згідно з Указом у Президента, окрема вертолітна бригада НГУ була підпорядкована Міністерству внутрішніх справ України.

З лютого 2004 року військова частина перейшла на нову організаційно-штатну структуру і отримала найменування Авіаційна база внутрішніх військ МВС України. В жовтні 2000 року частині повернено звання «гвардійська», яке було загублене в період передачі до складу НГУ.

У жовтні 2004 року частині присвоєне нове найменування — Гвардійська авіаційна база внутрішніх військ МВС України. На даний час на озброєнні авіаційної бази знаходяться літаки Ан-74, Ан-26 та вертольоти Мі-8 різних модифікацій. На сьогоднішній день авіаційні підрозділи є і залишаються невід'ємною складовою військ, без якої неможливе виконання тих завдань, які ставить держава перед внутрішніми військами.

Командування частини з нагоди ювілею бажає ветеранам, військовослужбовцям, службовцям частини та їхнім родинам міцного здоров'я, щастя, добробуту, мирного неба, творчої наснаги та натхнення!

О. А. Дон, старший офіцер відділення виховної роботи, майор

Комментарии:

Добавить комментарий: