Хроники Александрии

Банани і лимони не будуть рости на асфальті

, 20.02.2014

Реконструкція комунального підприємства «Центральний ринок», розпочата минулого року, продовжує приносити її організаторам нові несподіванки. І це тоді, коли вже здавалося, що пристрасті, які тривалий час вирували навколо заборони торгівлі на прилеглих до ринку вулицях (зокрема, вул. Фрунзе і 50 років Жовтня) почали вщухати, а торговці, котрі працювали навколо ринку «з асфальту», нарешті отримали впорядковані місця на території самого ринку. Але коли почали розбиратись зі стихійною торгів лею на вулицях Карла Лібкнехта і Червоноармійській (там ще донедавна торгували овочами і фруктами), виникли нові протестні настрої у підприємливих громадян, які давно облюбували там собі місця. Свій протест вони нещодавно виразили походом до міського голови і врученням йому листа за підписом 139 осіб. «Нота протесту» містила категоричну вимогу залишити все, як є, оскільки вони, автори листа, мають на це певні права — торгують виключно сільгосппродукцією, вирощеною у домашніх господарствах і не більше того. Міський голова Степан Цапюк зустрівся з делегацією, мав з нею розмову, після чого віддав розпорядження відповідним службам виконавчих органів міської ради остаточно з'ясувати ситуацію.

А згодом, четвертого лютого, очільник міста провів нараду з питання впорядкування торгових місць на Центральному ринку та ліквідації стихійної торгівлі сільгосппродукцією на згаданих Двох проблемних вулицях. У нараді взяли участь перший заступник міського голови Людмила Давиденко, секретар міської ради Геннадій Лоцман, фахівці управлінь економіки, приватизації, оренди майна та землі, житлово-комунального господарства, Держкомзему, податкової інспекції та директори комунальних підприємств «Центральний ринок» і «Жигулі».

Пояснюючи присутнім мету наради, Степан Цапюк нагадав, що саме з метою дотримання санітарних норм і правил торгівлі та враховуючи численні скарги мешканців багатоповерхівок, розташованих поряд з ринком, влада взяла на себе зобовязання ліквідувати стихійну вуличну торгівлю, одночасно надавши підприємцям облаштовані торгові місця і цим створивши їм кращі умови для роботи.

«Тим часом, сказав міський голова, коли впорядкування території ринку майже завершене, надійшов лист від реалізаторів сільгосппродукції, які вимагають дозволити їм працювати на попередніх місцях торгівлі, тобто на вулицях Карла Лібкнехта і Червоноармійській. Після проведених перевірок, доручених мною працівникам управління економіки, з'ясувався ряд фактів, які протирічать обставинам і вимогам, викладеним авторами листа. По-перше, реалізатори запевняють, нібито торгують продукцією, вирощеною виключно у місцевих умовах. Але мені дуже цікаво: невже у місті і районі можливо разом з картоплею та цибулею вирощувати і банани, мандарини та інші екзотичні фрукти? Тобто мова тут іде зовсім не про селян чи городян, які власноруч вирощують незначну кількість овочів чи фруктів і лишок їх продають у першому-ліпшому місці, не маючи потреби у постійному, облаштованому торговому павільйоні, а про організований бізнес. А головне — з'ясувалося ось що: з 139-ти осіб, які підписались під листом-вимогою, лише 49 зареєстровані як фізичні особи-підприємці, і тільки 34 з цих сорока дев'яти сплачують податки від здійснення підприємницької діяльності! Іншими словами, більше ніж три чверті цієї кількості людей працюють у тіні, не сплачуючи місту ні колійки.

і це ще не все: майже всі з тих, хто продає на вулицях сільгосппродукцію нібито власного вирощування, насправді навіть не мають довідок, які б підтверджували наявність у них земельних ділянок. Виникає запитання: на яких підставах вони взагалі займаються підприємницькою діяльністю? Є у мене запитання і до органів, що за своїм призначенням повинні здійснювати контроль за сплатою податків і зборів, передбачених державним законодавством: чому на такі випадки майже завжди першою реагує міська влада, а не ці органи?»

Перший заступник міського голови Людмила Давиденко також висловила свою тверду позицію. На її переконання, торгівля на згаданих вулицях — це не що інше, як давно організована система. Багато хто з власників наметів має по декілька торгових точок, але роками не поспішає сплачувати навіть єдиний податок, який становить всього 239 гривень. Переважна більшість торгуючих представляють бізнес не лише Олександрійського району, а й інших регіонів країни.

«Я не розумію: чому місто повинно створювати якісь умови чи просто дозволяти стихійну торгівлю на вулицях районному та іногородньому бізнесу, не отримуючи взамін нічого, крім проблем?» — запитувала чи то саму себе, чи присутніх Людмила Вадимівна.

Підсумовуючи нараду, міський голова доручив управлінню економіки міської ради спільно з податковою інспекцією провести роз'яснювальну роботу серед підприємців щодо дотримання ними чинного законодавства, легалізації своєї діяльності та сплати всіх передбачених податків. Підприємцям, які працюють у правовому полі, за їх бажанням можуть бути надані облаштовані торговельні місця. Що ж стосується продажу таких видів сільгосппродукції, як зерно, висівки, інші корми для домашньої птиці і тварин тощо, а також і битої та живої птиці, директору Центрального ринку Юрію Носу запропоновано надати пропозиції щодо облаштування місць для такої торгівлі окремо; як один з варіантів — на ринку «Айсберг» чи по вул. Героїв Сталінграда.

Наш кор.

Комментарии:

Добавить комментарий: